Jump to content
hash.bg - биткойн форум
alex

DAO tokens - мнения

Recommended Posts

Данчо, единственият ми кошмар от крипто-технологиите е, че някой ден ще живеем в общество, в което грешката е грешка и няма място за хуманитарна преценка.

Ето конкретен пример от crypto.bg - хакнали са банковата сметка (подписа, по-скоро) на една фирма и сега се опитват да купят биткойн с нея, като са ни превели доста пари. 24-те часа, който изчакваме за проверка и оплакване, минаха отдавна без никой да се е оплакал.

Аз мога да си затворя очите и да кажа, че тези от фирмата трябва да са си опазили електронния ключ по-добре, да изпълня поръчката и да си прибера комисионата (която не е и малко). Но трябва да е ясно, защо не го правя, нали?

Ще кажеш "едното няма нищо общо с другото". Напротив, има, и то много.

Дали е добре за етериум, да има форк или не, може да се види най-добре от движението на цената Eth/Btc - когато излезе информацията за форка, цената скочи главоломно. Сега с всички спорове и проявена слабост от Виталик, пак падна. Така че пазарът оценява форка като положителен за бъдещето на Етериум и аз ще бъда много смутен, ако не направят форк.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е жал като гледам заклети биткойн застъпници да изпадат в ролята на тълпата през 2013, която по същия начин осмиваше неизбежните спънки на биткойн, присъщи на всяка нова технология...

Биткойн като валута и разплащателна система има огромна роля в борбата ни срещу матрицата. Но не бъдещето без банки бе това, което ме накара да оставя всичко друго, с което се занимавах през 2013, и да се посветя на крипто мрежите. Причината бе прозрението за техническата възможност да заживеем в бъдеще без правителства, прокурори, съдилища и армии. 

И проекти като Етериум и TheDAO са огромни стъпки към това бъдеще. Може би малко прекалено големи, малко прекалено бързи, но във всеки случаи много полезни. 

Боли ме чета критики, базирани на резултатно ориентирано мислене, но в същото време са ми забавни на фона на хилядите брилянтни хора и идеи, за които спънките са просто част от прогреса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и като цяло аз не виждам много смисъл в тези контракти за момента,а ако трябва да съм честен и в близкото бъдеще.Да се насочат към валутата,бързи сигурни и евтини трансфери.Там има много почва за развитие понеже сегашната система е отпреди 50г 

Неизползван потенциал е привеждането на блокверигата само в  база данни за трансфери, при положение че всички са наясно за другите възможности не виждам смисъл да повтаряме стъпките на биткойн било то и с възможност за промяна на мащаба и скоростта, това са нюанси на една и съща технология но не крачка напред. Дао-то беше един голям инвестиционен балон, който се спука по най-лошия начин, но пък голямата еуфория говори за големи очаквания и нужда от нови възможности на основа крипто, така че всичко е ок според мен, нужно е само да отминат излишните емоции, все още сме в бета все пак. 

Дани, предлагам когато Д.Хюз  пусне своят проект да се съберем да почерпиш, някой от нас може вече да са пенсионери.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо  интересно !           Пълна стенограма интервю на  вероятния хакер на  дао   http://getcoin.today/polnaya-stenograma-intervyu-s-veroyatnim-hakerom-dao/. Ако  е  вярно  иска  да  раздаде 1 милион етера и  100 биткойна на  копачите да  не  пускат хард - форка !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Risitas вече тества hard fork-a за експлойти  :D

Иначе в Събота ще ходя на този евент http://www.meetup.com/ethereum/events/232585731/ организиран от Stephan Tual и от това което съм виждал на предишните евенти, хората не се притесняват да си изказват мнението и мисля, че ще стане голямо шоу. 

Това ще е първата сбирка в Лондон след DAO инцидента..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Полониекс  да го махне. Може би просто му бият шута от отгоре. Много се бях навил ... взех си малко в периода на емитиране и ... 

On 9/5/2016, the following markets will be delisted: ABY, ADN, BITUSD, CNMT, DAO, DSH, FIBRE, FLT, GAP, GRS, HYP, IFC, LQD, MCN. https://twitter.com/Poloniex/status/767902229751791616

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за какво ти е пазар на TheDAO още? Може да си вземеш етер в отношение 100:1 посредством smart contract-а за това в ETHER...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С DAO на пазара, всеки, който няма DAO би могъл да си купи и да участва. Мен точно това ме вълнува повече, отколкото търговията. Може би трябваше първо да тръгне проект и тогава да излезе на пазара, но това няма нищо общо с начина, по който се скапаха нещата ... поне на този етап. Дано DAO-то да се състои някой ден ... независимо от това върху етереум или друга платформа. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нали разбра, че това ДАО го хакнаха и имаше хард форк на етериум :)? И ДАО токените след това не даваха никакви други права, освен да се обърнат в етери в отношение 100 за 1?

ИНаче има планове за ново, по-добро, ама да видим...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване