Jump to content
hash.bg - биткойн форум
metaflute

Smart Contract за управление на жилищен вход.

Recommended Posts

Някой дали е мислил или работил върху това? Имаме проблеми в нашия вход - от мързел на домоуправителя и повечето жители до съмнения за финансови злоупотреби. Предполагам, че на много места е подобна картинката. Мисля си, че това си плаче за smart contract governance. Нещо като малко ДАО с предложения и гласуване за отпускане на средства, освен регулярните разходи. Пълна картинка на счетоводството. Едва ли може да се реализира веднага, но след 2-3 годинки защо да не стана домоуправител на няколко блока в квартала - ще ме лапнат веднага :) Ако някой прояви интерес, с радост бих участвал в обсъждане и бих се поинтересувал за цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен би било много лесно, ако входът е IT. По-нататък може и да се наложи от самосебе си, но не е лошо упражнение и сега да се направи. Едно време така са се чудели защо трябва да има е-мейл, след като може да вдигнеш телефона или да пратиш куриер. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отчитам приходите от касата с таблица на Excel, а разходите идват директно в Банката и от там плащам с кредитна карта. Разпечатвам и нося на касиерката и тя ми възстановява парите.

Сигурно става и със смарт контракт, но пак питам, с оръдие срещу муха стреля ли се?

Дани, ще е оръдие за муха, само ако всички ти имат 100% доверие в блока, което малко ме съмнява.

И какво правиш ако някой не си плаща вноските 3 месеца поред? Ходиш да го молиш и да влизаш в персонални конфликти.

А какво би било, ако вратата на входа не се отключва за него? Тогава на кой би се сърдил.

Така че идеята е прекрасна и смарт контракта е идеален за такива случаи...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване