Jump to content
hash.bg - биткойн форум
metaflute

Smart Contract за управление на жилищен вход.

Recommended Posts

Някой дали е мислил или работил върху това? Имаме проблеми в нашия вход - от мързел на домоуправителя и повечето жители до съмнения за финансови злоупотреби. Предполагам, че на много места е подобна картинката. Мисля си, че това си плаче за smart contract governance. Нещо като малко ДАО с предложения и гласуване за отпускане на средства, освен регулярните разходи. Пълна картинка на счетоводството. Едва ли може да се реализира веднага, но след 2-3 годинки защо да не стана домоуправител на няколко блока в квартала - ще ме лапнат веднага :) Ако някой прояви интерес, с радост бих участвал в обсъждане и бих се поинтересувал за цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен би било много лесно, ако входът е IT. По-нататък може и да се наложи от самосебе си, но не е лошо упражнение и сега да се направи. Едно време така са се чудели защо трябва да има е-мейл, след като може да вдигнеш телефона или да пратиш куриер. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отчитам приходите от касата с таблица на Excel, а разходите идват директно в Банката и от там плащам с кредитна карта. Разпечатвам и нося на касиерката и тя ми възстановява парите.

Сигурно става и със смарт контракт, но пак питам, с оръдие срещу муха стреля ли се?

Дани, ще е оръдие за муха, само ако всички ти имат 100% доверие в блока, което малко ме съмнява.

И какво правиш ако някой не си плаща вноските 3 месеца поред? Ходиш да го молиш и да влизаш в персонални конфликти.

А какво би било, ако вратата на входа не се отключва за него? Тогава на кой би се сърдил.

Така че идеята е прекрасна и смарт контракта е идеален за такива случаи...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове