Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Данчо_Конкретиката

Кой изду балона Ethereum

Recommended Posts

Май си пропуснал едната случка, която на мен ми отвори очите, че банките са зад Етера: случката с Майк Хърн, който обяви биткойн за провален експеримент, каза че преминава към R3 и 10 дена след това обявиха първия пилотен проект базиран на етериум...

Мисля, че писах тогава, че добре режисираното и подготвено изявление на Майк Хърн и вдигането капитализацията на Етериум не е случайно - за да имате добре работещи смарт контракти ви трябва ВАЛУТА със стойност. И за да може тази валута да поеме нуждите на банките, тя трябва да е повече от трилион. Наскоро имаше пак подобен нескопосен опит чрез медии и личности (ама забравих какво точно вече) да се прехвърли народа от биткойн към етериум, но и той не сполучи.

Но ето защо Етериум не е балон: Рийбок пуска система за автентичност базирана на Етериум

Това е едно приложение на блокчейна, което ще направи 70% от публичната администрация ненужна. И явно големите са избрали Етериум... Аз лично нямам нищо против етериум. Да се твърди, че хората зад него са недостойни и неразбират, е несериозно. Неминуемо е подобен проект да няма спънки - по мое мнение дори те са много по-малки от това, което очаквах.

Така че, бъдещето принадлежи на етериум.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти така говореше първо за биткойн,пък после и за ДАО  :)      

Значи да не се разбира, че съм отметнал биткойн. Бъдещето на разплащанията е негово - той е крипто-валутаТА. Етеруим е нещо съвсем друго. Етерите никога няма да застрашат хегемонията на биткойн за сериозните разплащания.

И като казвам, че бъдещето е на Етериум, включвам и децентрализираните организации, които са възможни благодарение на технологията на етериум.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове