Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Данчо, браво за етера хвана му цаката тия дни, обаче утре китайците като го аднат с този хилав обем от общо 50млн $ за 24h мисля може да изпуснем малко въздух под налягане. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

huoubi + okcoing, става все по силно, пускат и някви премии и 3 месеца бонус ниска такса при тъговия, като добавим и безплатните лтц-та, мисля че става все по напечено :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой се беше изказал че е по случайност е генерирал код и сега етерите били негови, после в поло веднага в тролбокса почнаха да обявяват че етера е хакнат, обаче това не се отрази на цената, даже видях 6000 етера бай на 190E обаче го свалиха

гледай малко, тука всичко е събрано на едно https://twitter.com/Cryptopoker_/status/869977255325421568

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пречи да мине бтк и да направи пук, етера няколко пъти прави пук вече, то всяко балонче рано или късно се спука, бтк-то наскоро се спука, сега се възстановява, виждаш и даш-а беше на сериозен рън и той се спука преди доста време, но не подценявай етера това е поколения в развитието пред бтк и печели симпатии докато бтк се дели на два лагера

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На "най-доброто крипто" виждам китайците не му помагат много да държи налягане, мрежата му клекна вчера, но успокояващото е, че Виталик ни релаксира с обещанието това да било само етереум версия 1.0  ...

Ако изпъне някога ластика над 0.12 може и да ме спечели за една дебела лятна къса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при всички положения етера е задължителен в портфолиото на един себе уважаващ се трейдър  :D

но все пак, фактите са факти:

DBPaD0YWAAUvjYt.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ЕТН му давам максимум до края на месеца да се перчи още спрямо ВТС. Вероятно и в евро ще претърпи дълбока , но продължителна корекция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз мисля, че ще го мине за малко, както казваш за зрелището и после ще има клане...... 

снощи за първи път се зарадвах, че не можах да се логн-а в Кракена, щях да си осакатя детството.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз мисля, че ще го мине за малко, както казваш за зрелището и после ще има клане...... 

снощи за първи път се зарадвах, че не можах да се логн-а в Кракена, щях да си осакатя детството.....

В Кракен правя market sell , вземам си един душ, отивам до магазина и ако още не изпълнена поръчката дремвам за малко и после гледам какво, къде и на колко са отредили боговете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами слушай снощи имах стоп лос/тйек профит на Етер/280Е бях я забравил позицията, защото беше заложена от преди и така в калабалъка се сещам, опитвам се да вляза не мога..., по-късно през нощта като успях да вляза, гледам до 278 беше паднало или 276, поръчката не пипната...... що за вещарство е това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има информация за съпорт и резистанс:

https://bitcoinmagazine.com/articles/ether-price-analysis-bubble-will-pop-not-just-yet/#1497364226

автора, може да следвате в twitter, тук: https://twitter.com/CarpeNoctom

или в 1broker, тук: https://1broker.com/trade/#profile?user-id=2529

търгува според ichimoku cloud, няколко пъти му публикуват анализите на крипто търговия във водещи издания като Bloomberg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото доста по-интересно е следното:

Статистика е от bitfinex, и да знам финекс не са кой знай какъв фактор за eth и са възможни отклонения от проблемите с депозита на фиат:

Дълги / Къси на ЕTH/USD   132 000 eth / 140 000 eth

Дълги / Къси на ЕTH/BTC   802 000 eth / 212 000 eth 

А ето как изглежда и търгувания обем от coinmarketcap, приемаме за успокоение, че не ни лъжат прекалено много с цифрите:

http://prntscr.com/fkm0gj

За лудите корейци нямам никакво обяснение как държат такъв обем затова удобно ги подминавам. Интересно за мен е, че coinbase-a за търгуване (gdax сиреч) на фиатната двойка има по-голям обем от poloniex с eth/btc. От тук почвам да си мисля нещо налудничаво и може би тъпо но просто го споделям. Представете си, че имам доста пари и BTC и шума, и съм достатъчно умен да накупя много етери през последния мечи период - 9 месеца акумулация в рамките на 19$ - 7$ долара. 

Към краят на 2016 година ме обзема Коледно настроение и почвам да купувам на маржин етери в поло от дъното (7долара). Тълпата радостно ме подкрепя, купувайте отскача казва тя! ... вървим нагоре, тълпата почва да скъсява, все пак баунса трябва да свърши все някога, помитам по пътя нагоре и последните изтрадани мечки иии.... продължавам да купувам, помпя здраво на ethbtc пазара и правя ново ATH спрямо BTC (до този момент eth/usd както ще се убедите по-долу няма никакъв обем). Тук тълпата техничари (като истинския аз) вече е убедена, че трябва да купува яката. Цената при новото ATH в долари е почти 90$ (BTC тогава вече беше високо). В този красив момент единствената подправка зада стана мултимилиардер е ... хайп! Нужна ми е маса от хора, които да купуват, свежи пари за които eth е новото бтц , макар те да не знаят точно какво е бтц могат да депозират фиат и да купуват ''най-доброто крипто".  Сега странното е, че тоя обем от фиат изниква от нищото на 17-ти май - и в койнбейз и в кореа. Справка графиките долу:

https://www.tradingview.com/x/CxvMpoal/gdax

https://www.tradingview.com/x/pAGoHUTG/корея

https://www.tradingview.com/x/5WZCbjg8/polo eth/btc

Най-тъпата и налудничава част от всичко това е, че когато ми свършат парите ...аз просто бих продавал eth от 17-ти май на фиатния пазар и бих купувал с тях btc. Всичко това правя зада мога да продължа да купувам етери с btc с двоен обем и половина на маржин в поло, който както разбрахте ми поддържа няколко дълги с много ниска базова осреднена цена. И това правя още когато етера беше само 90$.....Също така математиката вече работи с мен, и мога с 10 пъти по-малко етери да създавам предишния demand(в BTC) в poloniex.

Всичко това може да са глупости, не съм пресмятал и не съм се задълбочавал как и колко време могат да се поддържат маржин позиции за по-дълъг период, кой и как би създал целенасочен хайп. Просто петък вечер преди да изляза разчупих пръсти. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадя статистиката за финекс защото тя е показателна за разликата в eth/btc двойката, нямам статистика от полото. Ако имах щеше доста интересни неща да се видят. А това че фиатния обем е значителен само работи в полза на пъмп тийма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно Данчо ботовете ли помпят в поло или бабите и дядовците са сложили стъпаловидно спестяванията 10 000 BTC до 0.13? Да речем, че наистина има хайп, хората купуват! Но тоя хайп изведнъж се показва на 17-18 май.....?!?! преди това на мизерни обеми във фиат може да видиш как в поло от 0.007 на три скока отива чак на 0.04  И тези свещи на дневна са много изкуствени. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше анализирал обемите ,щеше да знаеш.

В Поло са ботовете ,в coinbase бабите и дядовците

Ахаа :) пак идваме на моята,1. продавам на бабите и дядовците етери за фиат, 2. купувам с пенсионерските спестявания  bTC и с него помпя с маржин с ботовете в поло зада качвам цената и да създавам мания. Ускорението идва от няколко факта, създавам натиск едновремено на btc/usd пазара и от там удрям нагоре и eth/btc а така ускорявам в крайна сметка ударно и eth/usd. Силното покачване създаде мания. Затвореният кръг btc->eth->fiat->и отначало създава чудовищни обеми и привидно изравнява динамиката и мащаба на BTC и ЕTH пазарите, но балона е ограничен до това, че етера може да мине само в пиковите си стойности BTC обема, но не може да го задържи за дълго заради естеството на цикъла. 

П.С. Не спираш да повтаряш едно и също за битфинекс, и още когато го споменах отбелязах, че хипотетично използвам нейната статистика за дълги къси, като отправна точка за тази в поло.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване