Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

таргет ? :D към $ до тук добре

към БТК е малко по-сложно, ЕТН общността ще се опита да пробие 0.1 ако успее, вероятно ще стигне 0.175 от там селл към БТК и вероятно ще успеят да го закрепят на 0.1, нещо като валутния борд, това ще е полезно и за двете валути... народопсихологията това ми говори, дали ще стане само Виталик знае..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, vamp111 написа:

за етриум феновете, следващ таргет с/у $ 1900 :D като ми проговори пак китайската кабелна ще се ангажирам и с дати

Айде, аз ще кажа Февруари.. ти кажи датите :)

Пък и защо не $2000 ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля че трябва да се шорти биткойн и да се купи етереум. Заради смарт контрактите, скоростта на блоковете.

Колко излиза една транзакция като цена в етереум и биткоин мрежите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, flex написа:

Аз пък мисля че трябва да се шорти биткойн и да се купи етереум. Заради смарт контрактите, скоростта на блоковете.

Колко излиза една транзакция като цена в етереум и биткоин мрежите?

Според мен, едни 80% които пишат в тази тема нямат етериум... и не мислят и да имат :)) 
За биткойна транзацията варира според борсата.. между 8,5 евро до 10 евро.. ако не и на % :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Етера го очаквам скоро да падне до към 700$ , малко трябва само биткойна да скочи до към 15к и така. Този път бих си купил малко етери под 0,05000 , защото сега нещо ми се вижда много надута цената. Аз като бях по нов и аз гледах технологичните характеристики на монетите и такси и време и т.н. , но най важното което пропуснах беше кое хората харесват и на кое имат вяра. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега, аз не съм фен на етериум и не искам да му правя никаква реклама, за мен той не е нищо повече от поредния алткойн, но въпреки това след като купих първите си на цена $4--$8 и тогава много пъти съм ги продал и купувал и много хакове съм преживял, покрай общноста доста изчетох и стигнах до извода, че все пак има много хляб в тази технология!

ще кажа само това, веднъж щом Casper протокола се активира в/у Етер и Етера форкне и премине в Proof of Stake, Етерите ви ще поскъпнат значително.... в този случай не само цената етер/долар ще се вдигне, но и етер с/у биткойн, бъдете повече от сигурни, това е в лонг рън-а, всеки сам да си прави изводите, дали да има малко етер в портфолиото си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PoS определено ще вдигне цената на етера, заради затварянето на етери в стека. Но и разбрах, че за да се пусне LN нод ще трябва освен да имаш и копие на блокчейна да затвориш и пари в самият LN нод, като отваряш канали с други нодове? Което може би ще доведе до затваряне на бтк и по малкото предлагане по борсите?

Може би това до някаква степен ще се противопостави на поскъпването спрямо бтк.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

killer app-a в Биткойн, ще е този който ти предостави LN с достъпен юзър френдли интерфейс на телефона, това нещо ще се случи тази година, надявам се преди Май месец, предполагам ще бъде разрешен проблема със затварянето на БТК 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че предстоящият възход в цената на биткойн, ще свали етера пак на около 0.04 и тогава няма да е лоша идея да се зареди малко. Ако слулчайно спрат да го хакват и ПОС проработи (никой не знае за последното).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, доста хора не са съгласни с PoS-а, и ако сериозна част от миньорите решат, че форк-а не ги устройва, ще се появи още един клонинг на ЕТН, който ще придърпа голяма част от мощностите, да не кажа, всички, защото в  PoS ще участват хора с милиони етери стаквани с години... това според мен компроментира и малката децентрализация за която някой хора се борят

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, vamp111 написа:

killer app-a в Биткойн, ще е този който ти предостави LN с достъпен юзър френдли интерфейс на телефона, това нещо ще се случи тази година, надявам се преди Май месец, предполагам ще бъде разрешен проблема със затварянето на БТК 

Еклера мисля, че си има супер интерфейс. С пускането му в майннет мисля, че ще стане топ популярен портфейл за биткойн. Реално само трябва да му добавят получаване на средства по LN, Малко контрол на частните ключове и адреси, контрол над таксата :), но като цяло тежката част мисля е направена при него. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези които са инвестирали в хардуер оптимизиран за PoW не са съгласни с PoS.

Иначе и на мен не ми е много ясно защо PoS да носи повече децентрализация. То за да си мощен в GHz трябва да си мощен и в пари/ETH.

Децентрализацията май идва от това че копачите няма да печелят повече като влязат в пул, и следователно няма да влизат и ето ти децентрализация.

Според една статия миньорите в пул постигат по-добра доходност заради economy of scale при купуване на хардуер, елекричество. А когато доходността ти зависи от stake в етери влизането в пул се обезсмисля.

Всъщност PoS не цели да намали централизацията, а да направи централните играчи незаинтересувани (губещи) от атака.

Изискването за етери в нодовете създава ново търсене на етери и става лавинообразно - купуваш етери за да печелиш още повече етери от копаене. А изкопаните не бързаш да ги продаваш защото ти носят пропорционална доходност. Това отваря път етера да изпревари биткоин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно

Преди 1 час, flex написа:

Изискването за етери в нодовете създава ново търсене на етери и става лавинообразно - купуваш етери за да печелиш още повече етери от копаене. А изкопаните не бързаш да ги продаваш защото ти носят пропорционална доходност. Това отваря път етера да изпревари биткоин.

абсолютно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, vamp111 написа:

абсолютно

абсолютно

Въпроса, как ще решат да го пуснат, май някой беше споменал, че за да се влезе в стака ще искат мин 1500етера. Колкото и да е, тук идва момента в който, искат повече нодове трябва да направя по ниска границата, отделен е въпроса колко технически колко е възможно да са нодовете при PoS -1k-1m-1g?

Също така рязко покачване на цената води и до рязко спадане(понеже тези с нодовете ще искат да продадат), от там рязко ще се променя мрежата активни нодове. Не знам може и да има някакви условия, като влезнеш в стека да не можеш да излезеш определено време?

Определено ще има покачване заради този стек, те знаят колко етера са в реално обръщение понеже този 1 ви блок при тях с 70м етера в задният джоб им е скритият кос (което ме вбесява, не е честно, но народа го купува и много му вярва, че това трябва да е бъдещето) ще служи за регулиране най-вероятно на лавинообразно покачване. 

Как си го представям. има 25м в обръщение, слагат лимит мин 1000Е за стек, така едни 10м (примерно) влзиат в стека. В същият момент това изважда много от обръщение и цената би излетяла, но те ще налеят примерно 9м в пазара(от 70м блок) и така ще компенсират стека и те ще извадят голямо количество затворени етери без да сринат цената, даже ще я повишат! Перфектната манипулация. Няма да позволят да мине биткойна понеже това ще срине пазара, ако царя умре или вече не е цар това ще доведе поне според мен до оттегляне на девелъпари/инвеститори и хора вярващи в идеята. Ще си закачат цената на колкото преценят 0.1 - 0.2 и ще си свиркат и ще си продават и Джейми Димон ще се кефи и ще вика много е хубаво това нещо Биткойн.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 Преди 4 часа, flex написа:

защо даш не го изпреварва, там е така с мастър нодс? или някоя от другите ПОС валути?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах по някакво време някакви 166 blackcoin, пуснах ги за стак, винаги очакваната печалба щеше да започне след 120-144 или повече дни...коментар няма да правя.... но все някога ще се изкопае последния биткойн, после...?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще намалят в даден момент новите етери още от 3 на 2 а при следващият халф блок  на биткойна може да ги направят да излизат по 1 етер или половин. 

Но си мисля, че етера ще загуби играта или се надявам, заради големият блокчейн, който в момента нараства лавинообразно, което ще го направи да прилича на рипъла централизиран. Едва ли са мислили, че блокчейна му ще стане толкова голям за кратко време и че ще расте с такава големина.

Защо КЕШ компания(или някой друг братята със 100к биткойни) не вземат да спамят там и без това имат пари за харчене.... или да пуснат още 2-3 игри с кучета крави... Една година с по 10м транзакции на ден и блокчейна им ще вземе награда за най-голям торент файл в цялото космическо пространство :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо за стакване на етери бегло си спомням, че Виталик каза минимум 10 етера, но това беше преди половин година сега не знам. Гледната точка на миньора е друга , че ако етера мине на POS то това няма да му вдигне цената ами ще я намали. Етера има такъв успех, защото може да се копае от почти всеки съвременен домашен компютър и познай какво се случва когато тези милиони компютри останат без мрежа ... не мисля че ще започнат да купуват етери и да стакват, а просто ще се прехвърлят на друга монета и ще я изстрелят много нагоре заради големият интерес. Аз като миньор въобще не мисля да стаквам етери за да ми дава примерно някакви 20% на година (както е даш) , а ще влагам в хардуер , който винаги мога да продам ако се случи нещо с копането и не 20% на година ами ще изкарвам доста повече. Само да знаех на коя монета ще се прехвърлят ще я изкупя :) А пък карданото някъде за март месец казаха че ще го пуснат за PoS ако някой иска толкова да стаква може да погледне монетата.

Забравих да напиша , че по мои изчисления паскал монетата може да има доста сериозен скок или спад в близко време. Причината е че етера се копае редом с други монети , но понеже китайците пуснаха асици за тези монети то вече като втора монета ще остане само една - паскал , защото е направена резист към асици. Скоро ще се види какво ще се случи с паскала , като бъде нападната от милиони компютри дали нагоре или надолу. Аз не виждам бъдеще в тази монета с ограничени адреси , но все пак може и някакъв форк да и пуснат ако стане толкова известна знам ли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 minutes ago, StanchoBS said:

Само за инфо за стакване на етери бегло си спомням, че Виталик каза минимум 10 етера, но това беше преди половин година сега не знам. Гледната точка на миньора е друга , че ако етера мине на POS то това няма да му вдигне цената ами ще я намали. Етера има такъв успех, защото може да се копае от почти всеки съвременен домашен компютър и познай какво се случва когато тези милиони компютри останат без мрежа ... не мисля че ще започнат да купуват етери и да стакват, а просто ще се прехвърлят на друга монета и ще я изстрелят много нагоре заради големият интерес. Аз като миньор въобще не мисля да стаквам етери за да ми дава примерно някакви 20% на година (както е даш) , а ще влагам в хардуер , който винаги мога да продам ако се случи нещо с копането и не 20% на година ами ще изкарвам доста повече. Само да знаех на коя монета ще се прехвърлят ще я изкупя :) А пък карданото някъде за март месец казаха че ще го пуснат за PoS ако някой иска толкова да стаква може да погледне монетата.

Ако от етереум мрежата си тръгнат копачите които си продават веднага изкопаното, повишават предлагането на етери и понижават цената им още по-добре.

Според мен копачите не създават стойност на дадена валута, а отиват на готово във валута която има стойност.

В което няма нищо лошо - ресурса отива там където е нужен.

Може би копачите са полезни като маркетинг инструмент, създават шум около валутата.

Интересния въпрос е какво се купува с тези транзакции които обработват копачите. Какво можеш да правиш с етереум което не можеш да правиш с другите валути. Ето например сайтове които приемат етереум https://www.stateofthedapps.com/

Повечето са тъпи, но все пак е някаква заформяща се екосистема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен етера ще си замине когато премине към ПоС. Ще има голям интерес в началото и до там. В момента има много подобни монети като етера и то сигурно има и по добри. Въпрос на време е това да се случи особено като се знае че етера няма край и ще загуби подкрепата на миньорите (не знам защо тук в този форум са винаги подценявани). Даже си мисля че никога няма да мине на ПоС , защото и така си върви много добре. Въобще на етера вяра нямам , защото как може ей така Виталик решил да намали наградата за блока от 5 монети на 3. Това не е нормално , аз за биткойна чакам тази дата да настъпи 4 години, а той прави каквото си иска с този етер. Жив рипъл под прикритие си е това етера. Той и рипъла беше 130 милярда капитализация преди десетина дни , но виж го сега 60 милярда. Всяка монета си има връх и падеж и само биткойна ще върви нагоре. Някои хора си мислят че етера ще повтори пътя на биткойна и ще стигне 20 000$ ама друг път. И за това сега наливат парите си там вместо в биткойни, но ще им дойде акъла когато лайтинга влезе в действие. Той ако стигне 20 000$ не знам къде трябва да е биткойна сигурно на милион

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 minutes ago, StanchoBS said:

За мен етера ще си замине когато премине към ПоС. Ще има голям интерес в началото и до там. В момента има много подобни монети като етера и то сигурно има и по добри. Въпрос на време е това да се случи особено като се знае че етера няма край и ще загуби подкрепата на миньорите (не знам защо тук в този форум са винаги подценявани). Даже си мисля че никога няма да мине на ПоС , защото и така си върви много добре. Въобще на етера вяра нямам , защото как може ей така Виталик решил да намали наградата за блока от 5 монети на 3. Това не е нормално , аз за биткойна чакам тази дата да настъпи 4 години, а той прави каквото си иска с този етер. Жив рипъл под прикритие си е това етера. Той и рипъла беше 130 милярда капитализация преди десетина дни , но виж го сега 60 милярда. Всяка монета си има връх и падеж и само една ще върви само нагоре.

PoW е кофти от екологична гледна точка. Също и от икономическа е зле защото големите разходи за ток се заплащат от крайните потребители, а те биха предпочели мрежа с по ниски такси.

Но харесвам етер основно заради смарт контрактите. Има ли други коини с turing complete scripting? Не съм запознат с другите коини. Можеш ли да правиш свои токени в другите коини? С токени етереума може да вземе бизнеса на борсите на акции или поне на клиринговите къщи. В горния линк който пратих по-сериозните проекти са в тестов период. Когато те започнат да работят с истински етер ще се появи засилено търсене на етер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не харесвам PoW и съм за PoS, но просо не вярвам в етера че ще го бъде. В момента вярвам в кардано, че в бъдеще , а може и още тази година да замени етера и така. Правена е от създател на етера и предполагам че ще има същите неща и дори ще са по добри, ще е само PoS и ще има лимит. В момента почти нищо не работи по нея и може да я видиш на 5 място по капитализация , значи има много хора като мен които са повярвали в нея. Ще поживеем ще видим

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те много нови монети са по-добри от биткойн, но никоя не може да го задмине... Етериум води другите смарт контракти солидно с приложения и девелопери..

така че ако не се прецакат сами с някоя техническа грешка или недоглеждане и ако решат скалируемостта, ще са номер едно за смарт контракти

Преди 12 часа, StanchoBS написа:

не знам защо тук в този форум са винаги подценявани

не са подценявани копачите, но ако можеш да ми дадеш една логическа причина защо цената на дадена монета се вдига, ако я копаят много хора, ще ту бъда много благодарен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване