Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

по принцип е така, но на практика се случва различно, не само етер холдърите ги продават за петро, но това носи и свежи пари които купуват етер, за да купят петро, това увеличава стойноста на етер,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, vamp111 написа:

@ivan не мисля, че ЕтерБойс биха се оставили да паднат толкова надолу, освен това тази крипто валута на Венецуела, "PETRO" пише, че щяла да е е ERC20 token, т.е. ще бъде построена в/у Етера, което ще рече, че хората трябва да си купят Етер, за да си купят Петро, т.е увеличава се деманд-а, увеличава се цената...

източници:http://www.elpetro.gob.ve/Whitepaper_Petro_en.pdf

Има логика, но пък от една страна обявяват че са събрали почти милярд а пък биткойна в същият момент (снощи) е разтоварил и етера от това разтоварване е направил по-голямо разтоварване.

И аз си мисля, че с пазара това което се случва до голяма степен се контролира от борсите. Те имат големи наличности от алтове, пари и много биткойни. И сега ще се постараят биткойна да навакса до 50-60% доминация. Според мен собствениците на борсите са фенове на биткойн и имат много биткойни и не биха позволили на етер или нещо друго да го измести.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕлПетрото изглежда добре, но вижте този коментар:

I dont know why any investor with a right mind would put his money in this piece of shit.
First they are backing-up this coin with petrol that is worthless due to the embargo they have. So they cant do nothing with that petrol. 
Second why would you invest in a goverment that is bankrupt. They will use the money to pay some dept or to steal it.
If you read some news about the venezuela goverment you will clearly see that they are ruled by corupt politician.

And to make a pararalel. Would you invest in a company where you know that it`s CEO is a scammer and the company is bankrupt? I think no.

https://www.profitconfidential.com/cryptocurrency/petro/everything-investors-know-venezuelan-petro-cryptocurrency-ptr/?utm_source=rp.bitcointalk&utm_medium=referral

Редактирано от Pistolero

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В редит се говори, че няма да е Ethereum, а ще е NEM??? Имаше някакви публикации от туитър. И ми се струва странно, ако наистина се окаже NEM как така преди няколко седмици изчезнаха едни 500милки, а сега тази валута става основна за петро долара.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

$700+ милиона са набрали още в първия присейл, сега щели да пускат и петроголд, дето е подкрепено от злато, за мен това си е набутвация от всякъде, както и да е...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам се дали и други държавни лидери няма да прихванат от това ... то и без това държавите, особено корумпираните са си скамъри, така, че някак си ми звучи предопределено. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те кои правителства не са корумпирани и не са скамъри ?? навсякъде играе парата

само като се замислиш, плащаш данъци за смет, обаче кофата пред вас стои пълна, данъци за път, обаче дупките зеят, данъци за здравеопазване, обаче вместо лечение те ти предлагат операция и вместо мъдрец ти вадят кътник.... 

бих предпочел да живея в гора без ток и без социални контакти от колкото да се облъчвам с БТВ и НОВА, не харесвам социалния строй, не харесвам цивилизацията, мразя обществото, твърде жалко за света на какво е заприличал и накъде се е запътил..

ако не беше корупцията, колонизацията водени от алчността на хората, можеше вече да имаме подводни градове, колонии на марс, а аз да карам ракета в космоса

Никсън премахна златния стандарт, точно в пика на индустрията и модерното развитие на човечеството, хората  кацнаха на луната брат от тогава да са кацали ???

тоя е*а целия свят... с цел печалбарство хората финансират войни, дадоха начало на нео колонизацията на света, толкова много пари напечатани има, че ако тръгнат да ги горят ше греят няколко зими, пари без стойност обаче..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно време хората са живеели и търгували свободно, тези хора цивилизираните народи са ги наричали пирати.... 

това което днес гледаме по БТВ как Сащ бомбардира Сирия и деца в България са заложници на собствените си родители се нарича цивилизация...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително точно...!!!

Преди 8 часа, vamp111 написа:

те кои правителства не са корумпирани и не са скамъри ?? навсякъде играе парата

само като се замислиш, плащаш данъци за смет, обаче кофата пред вас стои пълна, данъци за път, обаче дупките зеят, данъци за здравеопазване, обаче вместо лечение те ти предлагат операция и вместо мъдрец ти вадят кътник.... 

бих предпочел да живея в гора без ток и без социални контакти от колкото да се облъчвам с БТВ и НОВА, не харесвам социалния строй, не харесвам цивилизацията, мразя обществото, твърде жалко за света на какво е заприличал и накъде се е запътил..

ако не беше корупцията, колонизацията водени от алчността на хората, можеше вече да имаме подводни градове, колонии на марс, а аз да карам ракета в космоса

Никсън премахна златния стандарт, точно в пика на индустрията и модерното развитие на човечеството, хората  кацнаха на луната брат от тогава да са кацали ???

тоя е*а целия свят... с цел печалбарство хората финансират войни, дадоха начало на нео колонизацията на света, толкова много пари напечатани има, че ако тръгнат да ги горят ше греят няколко зими, пари без стойност обаче..

Но пък от друга страна Биткойна това му е главната идея, властта да е в народа и да се избегнат изедниците (в случая банки, посредници и ДДС).... и точно тези които вярваме и подкрепяме тази идея сме един вид "бунтари" срещу настоящият модел...!!! :angry:

А накратко за ЕлПетрото: 1. Със събраните милиони ще си оправят дълговете (т.е. който купува = купува дълг), а ако не им е достатъчно ще фалират схемата и който изгорял-изгорял. 2. Президентът Мадуро е диктатор и ако този койн успее, репресивният му режим ще се засили и народът му ще страда още повече (кой би дал картечница на луд......? ...само този, който не знае че този е луд или че това е оръжие)!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас ETH ще стигне ли 750 евро скоро, или ще поеме надолу към 600 ? Вкарах малка сума, с идеята да закупя по-малки алтове в които вярвам, че са добри проекти, но го закупих при цена от 750, ясно ми е, че ако сега закупя малките, ще съм автоматично на загуба....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш алтове - купуваш ETH и на момента прехвърляш и купуваш съответните алтове, не чакай с дни, точно защото няма как да предскажеш цените.

Сега е сякаш добър момент да се влезе в алтовете, макар да има вероятност да паднат и още, защото биткойн увеличава позицията си като % от пазара, предполагам ще стигне 55%+ съвсем скоро (края на март?).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора !

Бях се заблудил, че цената в евро има някакво значение за обмяна на ETH в друг койн, но реално осъзнах, че няма. Дали ще се качи двойно, или ще падне, пак ще съм със същите ETH. Въпроса е да се влезе на червено и да се излезе на зелено.

В крайна сметка голяма част от портфолиото си ще обърна в BTC, добра идея ли е още от сега като си търгувам да речем ETH/NAV да се водя от цената на BTC/NAV ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

its now or never за ЕТЕР, начертава се сериозен бул флаг, би трябвало да отключи сериозна помпа на цената спрямо биткой, за да може да продам и останалото си количество етери за биткойн

DX1VlbjXkAAwJ-i.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога не е късно, а спрямо биткойн е още по добре, този мечи сезон няма да продължи още дълго, тези качвания и падания на цената говоря общо за всички криптовалути е са само временни, така е по време на мечия пазар, така се правят пари, ще настъпи момент в който всичко ще обърне и тогава няма кой да ни хване

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се купува, то е ясно, въпросът е дали днес е дъното и от утре ще тръгне нагоре или да чакам понеделник. Днес е 4-ти ден, откакто върви надолу пазара, това движение , по мои наблюдения винаги продължава поне 5 дни подред, затова си мисля, че мога да го хвана още по-ниско, но не знам пък дали няма да изпусна съотношението към BTC.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EOS ще разпродават още(бавно и внимателно) и ще го бутнат и до под 0.05, според мен ще стигне даже до 0.04 

От начало бях останал с впечатление, че EOS е за набиране за средства за направа на DEX, но сега като прочетох малко се оказва, че май си е проект 100% конкурент на ETH-ма. https://medium.com/bitfinex/announcing-eosfinex-69eea273369f EOSfinex е DEX  а EOS е платфомрата върху която ще се изгради.

И май доста проекти ще има конкуренти на ETH, сякаш единствено го спасява момента, че има доста реални проекти върху него. Но го виждам как във времето новите ще започнат да се пускат да са върху RSK(BTC) и в някакъв момент ще започнат да местят проектите от ETH->RSK. Като първият подобен трансфер го виждам, да преместят (не веднага но към края на годината като се докаже, че работи EOS) тетъра от ETH да е върху EOS.

Направо го виждам EOS-а как ще флипне ETH към края на годината.  Все повече започвам да го виждам залеза на ETH, и PoS няма да може да го спаси, нищо, предвид нарастващият му блокчейн.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те конкурентите на етера май станаха повече от конкурентите на биткойн. EOS, NEO, BitShares, Waves, Qtum, Cardano...Конкуренти да искаш. Криптовалути второ, трето ..-17-о поколение. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то скоро с RSK всичко ще си е конкурент на биткойна(не че сега не са, но и то гледна точка на Смарт Договори). Но тетърите са си на битфинекс и EOS си е техен и не виждам причина да ги държат върху ETH.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове