Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Данчо_Конкретиката

Ethereum Classic

Recommended Posts

Мисля, че е време да осъзнаем ролята на мрежовия ефект - огромна е, просто е ново явление в света и не ѝ обръщаме внимание. Мисля, че какъвто и тим да са събрали тия от ЕТС, ЕТН е достатъчно напред, за да може да бъде изпреварен.

Така че ще ни се даде още един шанс да излезем от ЕТС на добри цени. Подобно е както при лайткойна и биткойна... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм останал с впечатлението, че в началото са пуснали ЕТЦ, сбъркали са нещо с него, спират го, пускат подобрената версия ЕТХ, и чакат да се разпродаде съществуващия ЕТЦ и това ще бъде. Не знам защо така, нещо такова бях прочел в уикипедия. Каква е ползата от ЕТЦ реално, какво се прави с него?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахха уникално. Ти ме разубеди, ще си дъмпна ЕТХ-то в ЕТЦ което ще изчакам да порасне малко и после ще го продам и него и да ми се махат от главата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е време да осъзнаем ролята на мрежовия ефект - огромна е, просто е ново явление в света и не ѝ обръщаме внимание. Мисля, че какъвто и тим да са събрали тия от ЕТС, ЕТН е достатъчно напред, за да може да бъде изпреварен.

Така че ще ни се даде още един шанс да излезем от ЕТС на добри цени. Подобно е както при лайткойна и биткойна... 

това ми мнение от преди 3 месеца точно, когато ЕТС се беше дигнал на 20% от цената на ЕТН днес важи с двойно по-голяма сила... 

(само казвам, ти си прави каквото знаеш :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е това да е причината: https://twitter.com/WhalePanda/status/857219122891034624

Допълнено: От още места се потвърждава, че това е причината.

Редактирано от metaflute1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Given

Точен кол. Аз преди 2-3 седмици започнах да се отчайвам вече, просто имам чувството, че всички, които имат акаунт в борса са в ETC.

Stoky, какви са ти очакванията? Аз напазарувах на 0.0016 и не съм пипал оттогава, но ако действително започнат да се привличат сериозни инвеститори май няма и смисъл да се мисли за продажба скоро.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко ме е яд, че не послушах от форума тук някой хора, също и тези които следя в туитър и не се включих навреме...

след DAO хак-а, шортнах всичкото ETC което ми дойде от въздуха и до днес не съм му обръщал никакво внимание, хора четете и проучвайте постоянно, не се знае къде се крият възможностите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точен кол. Аз преди 2-3 седмици започнах да се отчайвам вече, просто имам чувството, че всички, които имат акаунт в борса са в ETC.

Stoky, какви са ти очакванията? Аз напазарувах на 0.0016 и не съм пипал оттогава, но ако действително започнат да се привличат сериозни инвеститори май няма и смисъл да се мисли за продажба скоро.

Предполагам, че всеки има различна стратегия и визия за хоризонта на инвестицията си :) и понеже не си падам по това да холдам дълго нямам и кой знае какви очаквания.

Това дали ETC ще нарастне в капитализация зависи, като цяло от пазарния цикъл в които се намира криптото и в частност от активността, успеха и туитовете на централната фигура - Бари :).  Някой хора сравняват ETH и ETC и намират класиката за подценена - тук във форума има далеч по-добри фундаменталисти и те могат да се изкажат мотивирано дали  е вярно. ETC/ETH дава технически ясна картина как се движат настроенията в това отношение, точно от там видях че ETC ще скача а ЕTH/BTC го потвържаваше много силно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фундаментът е такъв, че не съм чул за едно ICO, тоест нов проект, основан на ЕТС.... и хиляди такива за ЕТН

Аз пропуснах предния скок, но от 0.15 ЕТХ за ЕТС почвам да продавам.... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Given

Не съм много съгласен тук с теб. Фундаментът в момента според мен е, че е едва втората криптовалута, която получава такъв тръст, след биткойн. След като ETH мине на PoS, мрежата на ETC ще заякне още повече, max cap-а също е в негова полза. Една трета от събираните такси в тръста ще се дават на девелопъри, маркетинг и организиране на събития. Аз виждам много добър фундамент в ETC, да видим.

Това да не се приема като неглижиране на ETH. Според мен и двете имат добро бъдеще.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Фундаментът в момента според мен е, че е едва втората криптовалута, която получава такъв тръст, след биткойн.....

това му отличие не знам доколко може да се нарече фундамент. За мен фундаментът при крипто валутите отразява тяхната използваемост в икономиката. 

ЕТС за мен е вид застраховка срещу провал на ЕТН. А рискът за такъв е солиден, може би 20%.. За това може би е добра стратегия да се поддържа портфейл, в който стойността на ЕТС-тата да е 20% от ЕТН.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля че скоро класика ще поскъпне и се заредих на макс пък да видим кога ще е. Очаквам едно 22-25$ , но предния скок го чаках сигурно 2 седмици

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чета на класика някой трейдъри дават $75 до края на годината, само казвам, но нямам отдавна такива, съжалявам, че не послушах St0ky и други...

обаче ордър бука, не мога да го хвана един ден е грозен, един ден е розов.. ако някой може да подскаже кога и къде може да се включи човек..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чета на класика някой трейдъри дават $75 до края на годината, само казвам, но нямам отдавна такива, съжалявам, че не послушах St0ky и други...

обаче ордър бука, не мога да го хвана един ден е грозен, един ден е розов.. ако някой може да подскаже кога и къде може да се включи човек..

На въпроса ти кога - по всяко време

На въпроса ти къде - ето малко информация тук: https://hash.bg/forum/topic/911-maid-safe-coin/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля че скоро класика ще поскъпне и се заредих на макс пък да видим кога ще е. Очаквам едно 22-25$ , но предния скок го чаках сигурно 2 седмици

4 дни чакане до днес и остана още малко до 22-23$ на които се надявам , но шансовете му са много малки вече. Горе долу 35% за 4 дни си е добре , но почти няма разлика с етера който също бележи около 35% за това време. Така че мисля да се връщам само на ЕТН за сега че много се потих през тези 4 дни :) Поне там ще съм спокоен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове