Jump to content
hash.bg - биткойн форум
djgici

изчезнали биткойни от портфейла

Recommended Posts

Здравейте чуда се как да разбера  каде са ми изчезнали 0,07 биткойн (незначителна сума) но изчезнал без да правя каквото и да е било.

Транзакцията е извършена на 30,06,2016г. тогава бях на море и беше на лаптопа и не е бил синхронизиран. Днес го пуснах да се синхронизира и какво да видя транзакция която не съм правил.

Статус: включена в 6558 блока
Дата: 30.6.2016 г. 10:34
За: 13HFiezpgw6tpJhfAczLpgRJW4Ac5Vfadi
Дебит: -0.07100000 BTC
Такса: -0.00010000 BTC
Нетна сума: -0.07110000 BTC
ID: 3cad3c3edb085c3a0f9317a65c8b60e43f8018cd48a42de3a51a611048e5ecb4-000

Видях, че този адрес го има в нета с доста транзакции но не мога да разбера притежателя на този портфейл.

Моля ако и някой друг се е опарил да сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bitcoin qt ли имаш предвид?

Ако си се върнал след морето и чак тогава си го синхронизирал, няма как от него да е направена транзакцията..

Как си получил койните там, преди да го синхронизираш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Bitcoin qt на морето не е пуснат да се синхронизира понеже там нямаше интернет ползвам съм от телефона интернет.

Лаптопа е с лицензира Windows и с лицензирана антивирусна.

Лаптопа е бил нонстоп с мен никой няма достъп до него защитен с парола но Bitcoin qt не е защитен с парола.

как мога да разбера как са изтекли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bitcoin qt ли имаш предвид?

Ако си се върнал след морето и чак тогава си го синхронизирал, няма как от него да е направена транзакцията..

Как си получил койните там, преди да го синхронизираш?

Имах си ги  койните но имах за съжаление.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За начало си направи един онлайн вирус скан,или си свали Касперски триал и направи фулл скан.

Щото тея "лицензирани" антивирусни ,ако са AVG или някви подобни ,то все едно нямаш такава даже е по-добре и да си без тях.После направи един антиспай скан,препоръчвам Malwarebytes има фрии версия.

Не слагането на парола на QT е детинска грешка.Добрали са се до wallet.dat файла ти и си оттекъл.

Също така, публичните/частните ключове били ли са ти защитени.Имал ли си хартиени портфейли или акаунт в blockchain.info ?

Като цяло можем да гадаем ,но лаптоп и QT без парола,говорят че в лаптопа ти е проникнато ,може би от някоя WIFI зона където си се включвал.Другия вариант е лаптопа да ти е заразен и в момента.Или третия, както казах ако частните ключове са ти били дискредитирани извън него

Антивирусната е НОД32 премахнах QT от лаптопа и го прехвърлих на десктоп машина.

Ще проверя довечера на лаптопа дали няма някоя гадина и ще сложа парола на QT.

Благодаря за съветите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ти е на декстоп машината няма да ти гарантира качествена сигурност, но пак е по-добре от лаптоп и телефон, които се включват към всякакви мрежи навън.

Ако не ти се минава на линукс, мога да ти препоръчам да направиш една вирутална машина, в която да си инсталираш OS с необходимите портфейли и да я използваш само по предназначение. Този вариант поне ще те спаси от стандартните вируси, които автоматично намират портфейла. Ако компютърът ти е компроментиран и някой има достъп, все пак ще може да си ги изпрати ръчно.

Както казаха и по-нагоре, сложи задължително парола на портфейла.

Само за инфо, това че уиндоуса ти е с парола, не те спасява от нищо. Тя се прескача точно с 2 команди (ако имам физически достъп до машината), така че не разчитай на нея за сигурност.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове