Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
stamen

ZCash...

Въпрос

Доста интересно крипто-нърдско четиво, ама нали всите сме такива тук :)

https://steemit.com/blockchain/@juansgalt/zcash-futures-at-2-2-billion-market-cap-is-it-s-technology-that-good-report

Голям хайп. Някой мисли ли да купува?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Това е една спекула в Bitmex,обемите са малки и някой с 30-40btc манипулира пазара.Аз съм открил на 0.22btc доста къси позиции пък ще видим.Цена 0.22btc е нереална при положение ,че броя на Zcash e колкото BTC.Тази може да се задържи в началото ,но до 30 декември е абсурд.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Това е една спекула в Bitmex,обемите са малки и някой с 30-40btc манипулира пазара.Аз съм открил на 0.22btc доста къси позиции пък ще видим.Цена 0.22btc е нереална при положение ,че броя на Zcash e колкото BTC.Тази може да се задържи в началото ,но до 30 декември е абсурд.

Внимавай защото с наближаването на старта вероятността да подгонят късите ви нагоре е доста реална, особено в случаите на ниска ликвидност затварянето на позиция може и да е сепуко за по-дебелите играчи. Лесни пари няма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Фютчърсите удариха току що 0.783 BTC. Тази истерия е преднамерена. Какво прави впечатление:

1. Модата на анонимните монети (символ на която е Dash - впрочем псевдоанонимна) отдавна отмина, затова е странно цялото това вълнение по въпросите на анонимността и нуждата от нея точно сега.
 2. Добре приемаме смирено следното - технологията зад Zcash е нова и е ..... да го наречем пробив! Но също така тя е с отворен код, който може да се мултиплицира в нови и нови анонимни системи за разплащане с различни имена, за пример давам Komodo и още поне три проекта към настоящия момент.
 3. Кривата на емитиране е подобна на Биткойн със съществената забележка, че през първите 4 години 20% от емитираните монети отиват като награда за т.н. founders(да ги оплачи човек). След четвъртата година обаче - Аааалилуя!!! вече 100% от добитото отива за миньорите. Много дискусионен е въпроса какво ще остане до тогава от поредния шиткойн, който ще е направил вече богати няколко талантливи манипулатора имащи добри умения в писането на код.
 4. Предвид  точка 3 може да предположим, че още на старта на монетата по борсите (Pumpoloniex ще е водеща без съмнение) може да се създаде впечатлението за demand - търсене благодарение на бавното емитиране(само около 4000 монети след първата седмица, 800 от които за отрудените програмисти) и големия изкуствен и натрапчив хайп.

Всичко това с голяма доза сигурност ще доведе до начална много висока цена за тези така безценни, тъмни, анонимни и революционни монети.....и понеже в този форум съм познат с влечението ми към картинките няма да се сдържа да покажа как би изглеждала графиката на Zcash(out). За нагледен пример ще използвам друга революционна идея с много последователи в тежка депресия, а именно Steem :)

https://www.tradingview.com/x/cQnbsqhE/

Красота! Колко ли хора са заключени по нивата на тази картинка с репликата 'Cheap coins!'
Затова умната с поредния опит да Ви продадат скъпо и прескъпо пръдня в торба наместо технология, която да носи полза на всички ни. Извинете ме за израза.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

това предполагам че може и да се шортва, след като досега беше на futures пазар само. 

Данчо колко да шортнем?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

https://cryptowat.ch/bitmex/zec-quarterly-futures/1h

1.9 бтк или близо 2400 лв за 1 "нещо " ,което всъщност още никой не го е видял !!! БГ фараоните от 90-те ряпа да ядат пред тези   :lol:  

Засилват го нагоре зада има чист профит на старта :). Иначе това е статията от фейсбук групата и е интересно да се прочете:

http://weuse.cash/2016/10/28/the-untrusted-setup/

В социалните мрежи се появяват отново някакви сравнения с биткойн... доста нелепо. Биткойн както знаем е една отворена книга, която е свидетелство за това, че децентрализираната машина върви безпроблемно, независимо и честно за всички участници в нея, докато това ново чудо влиза в хипотезата, че някаква намеса в кода може да генерира безкрайно количество монети и това деяние да остава напълно незабелязано. Този пример ми напомни за един скам преди години, казваше се AsiaCoin с декларирана емисия от около да речем 80 млн. монети, тогава беше модата на монети с имената на страни и континенти и се създаде голям хайп по този проект защото видиш ли китайците били луднали по него и цяло да избухне. Избухна, но се строполи в рамките на минути когато се оказа, че девчето е скрило няколко милиарда premine само за себе си и в продължение на дни продавало като пич  :lol:  :lol:  :lol:  обаче най-парадоксалното е че дори след това имаше хора които купуват с мисълта, че все пак има value и някога ще тръгне нагоре....  :blink:

Btw Не се занимавайте да скъсявате, щом могат да го докарат до почти 2 bTC значи не е проблем да го направят и 3, 4 или дори 5... пазара не е толкова ликвиден и принудително затворените къси винаги са гориво за още нагоре

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Преди малко на Поло-то имаше buy ордер в съотношение 5000 BTC към 1 Zcash, незнам за вас, но аз искрено се забавлявам с олигофренията на пазара. Утре плача ще е до небето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Който е гледал стрийма в youtube с пускането на генезисния блок може да се успокои, че при тази цена девчетата могат да сменят кухнята с истински офис скоро и евентуално zooko да се подстриже. Предполагам, че следващите дни може да се опитат да задържат Zcrash в паритет с BTC

P.S Току що убиха де що има хора с къси на фютчърсите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Започнаха от 5000:1, първите реални сделки бяха на 2600:1 в момента е между 20-30, до сутринта най-вероятно ще е под 1 биткойн. Честито на печелившите!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Аве няма човек, който притежава 3000 койна да си купи такова нещо. Освен обезумял хакер..:)
Така че всичко е некво нечувано шоу...:) Само полониекс печели от всичко :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

никой не е дал никакви пари, това беше най-абсурдното шоу на света, но ето че много вероятно да са запалили някои да инвестират по $100-ина долара на цена 1:30..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Сега е момента да се дебнат фютчърсите на който му се играе на ролетка :) Инак пазара е истински , купих малко на 22 и продадох на 48

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Добре, днес като го видях на цена 0.7 си мислих на колко да влизам. И си мислих нещо от рода на 0.01-02 бтс за ЗиКеш.

Но сега е на 3.31 - what the fuck? Нямам никакво друго обяснение, освен манипулация на пазара, защото е малък и лесен за това, а към самия койн има много силен интерес, оттам и балъци.

Някои да им по-правдоподобна версия - собствена или прочетена?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

От 4.11 в Bitmex позициите ще се затварят по "fair price" от Poloniex a не както досега по last price на самата Bitmex.Става интересно ,като цените в момента са много различни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

ZCL - 100% от вчера се качи и вече е около 0,002 бтк и аз пак с най малкия късмет вчера си продадох всичко на 0,001 защото ми трябваха парите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

ZCL - 100% от вчера се качи и вече е около 0,002 бтк и аз пак с най малкия късмет вчера си продадох всичко на 0,001 защото ми трябваха парите

къде го търгуваш това, като гледам го няма в поло?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

То това е малка монетка и я няма в по големите борси. Аз го казвам за миньорите най вече които го копаят , защото добива е по добър от на ZEC , ако знаеш кога да продадеш

Търгувам го тук https://bittrex.com/Market/?MarketName=BTC-ZCL

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Така, след като бананът ми падна се чувствам длъжен да споделя следното инфо:

http://www.livebitcoinnews.com/zcash-support-coming-alphabay-july-1st/

Утре Zcash започва да се използва в най-големия дарк маркет - Alphabay. Очаквам пъмп след официалното потвърждение на новината, макар и не толкова голям, колкото е бил при Monero.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

https://z.cash/upgrade/overwinter.html       - ъпгрейд  първо ниво

https://www.coindesk.com/new-zcash-software-sets-stage-sapling-upgrade/       второ предстоящо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове