Jump to content
hash.bg - биткойн форум
stamen

SoftUni.bg - онлайн университет

Recommended Posts

Преди дни стартира един прекрасен български проект, който идва точно навреме за всички, които искат да се занимават по-сериозно с крипто-технологиите.

Става въпрос за SoftUni.bg - онлайн университет за практическо насочено програмиране, основан от XS-Software и преподавател в Telerik Software Academy.

Бизнес моделът е много добре замислен, като можете да проверите, дали изобщо става нещо от вас и да изберете от много богата гама курсове:

Курсове на SoftUni

Аз бих ви препоръчал (в допълнение на основните курсове) 

Rubi, Python, Java, Android, iOS - с която и да е от тези технологии няма да имате проблеми с работата и парите в следващите години само от нуждите на крипто-валутите.

Надяваме се от есента да има и курсове по крипто-валути и технологии,

Ето и по-подробна статия за проекта в Капитал от вчера:

http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2014/01/30/2231438_noviiat_softueren_universitet_privleche_silen_interes/?sp=1#storystart

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля, че е най-позитивната новина за България, която съм чел последните месеци. Дано потръгне добре и много млади хора получат шанс :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A splendid idea? Seriously?! 

Ако тези, особено с безпризорния гений-отроче на М$oft, ще са преподаватели - опазил Бог  :D (меко казано е гнусно точно тоя смешник да има претенции за техногия като Perl и сие (ако някой има нещо против мнението ми, нека ми покаже поне 5 реда код, чийто автор е тоя и чиято функция е друга, освен тебишир, черна дъска и балалайка мая)).

Все пак, ако е безплатно обучение, да, може да мине като плюс за децата, стига да не се подложат на продължително облъчване на мъдростта  :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля, че е най-позитивната новина за България, която съм чел последните месеци. Дано потръгне добре и много млади хора получат шанс :)

Божествено прозрение  :lol: ? Кога се случи? Out-of-body experience? Или в Курило  :D ? 

Не бе, това е най-хубавата новина след османското робство въобще! Палячо...

(Понеже ненавиждам мекеретата, нека го кажа в прав текст: някак си не ми се нрави да кича с лаври боклуци и техните гъзоблизци.)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума :)
Никое голямо начало не е лесно. Никой няма да викне преподавател от Харвард да преподава в държава почти от четвъртия  третия свят. Това не означава, че идеята е лоша. Ако има достатъчно желаещи да учат, потенциалът на на начинанието ще се разкрие много бързо :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове я кажете сериозното си мнение. На 28 години съм, късно ли е за преквалификация? Защото с тази архитектура(сегашната ми дейност) е трудно в днешни дни да си платиш и плотирането на чертежите , а пък също ми омръзна от мутри инвеститори. Ако има шанс към какво да се концентрирам - C#, Java? Уж не съм напълно бос.

Със здраве!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си архитект, разполагаш с достатъчно аналитично мислене, за да може да се "преквалифицираш".

Само два съвета:

1. Има един често споделян цитат във фейсбук: "Независимо какво кажеш 'Аз мога' или 'Аз не мога', и в двата случая ще си прав". Така че забрави за това, че си на 28 - може умът да ти да е по-обременен от на някой тийнейджър, но ще разбираш за какво правиш дадена програма и какво се очаква от нея - проблем, който съм имал с много иначе професионални програмисти.

2. Не очаквай от един такъв курс да станеш страхотен програмист. Възможно е, но ще трябват 2-3 години учене и практика след него. По-скоро целта ти е да се научиш на начин на мислене, с който да виждаш как могат да станат нещата. Кое е възможно и кое не, технически. Всеки един програмен език ще те научи на това, но ако приемем, че бъдещето е на крипто валутите, избери Java - технология за всички системи, неслучайно и Nxt и eMunie са написани на Java.

Успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че Java и C# са най-трудните езици, така че по-добре почни с Python, защото е мега лесен, а може да се прави всичко на него и върви на всички платформи. И с курс няма нищо да научиш, програмирането се учи само с практика. Аз познавам доста висшисти по ИТ, които не могат да завъртят един цикъл след като са завършили. Учиш най-основните неща, после си избираш нещо интересно, което да правиш и почваш с гугъл и форумите да се оправяш сам. За нула време ще се научиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за познатите ти висшисти е така, но защото е такова държавното ни образУвание, както и студентите, които са там, за да вземат тапия, а не да научат. 

За начинаещи определено се препоръчва курс в началото - после всичко опира то практика и хъс :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За начинаещи определено се препоръчва курс в началото - после всичко опира то практика и хъс :)

Май не се изразих правилно, по тая точка съм съгласен с теб... Курса си трябва в началото, само че само с него нищо не става без практика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове