Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Изкопан е 16 милиония биткойн !

Recommended Posts

Ако не станат световни катаклизми войни земетресения, нова монетарна система, нещата изглеждат добре.

И ако не реши някое правителство да си събере компютърната мощ и да срине биткойн.

И ако не бъде хакнат, и ако не бъде създадена по-добра и лесна за обяснение и разбиране от масовия човек, криптовалута.

Тук е застъпена тази теза. Всеки ще иска поне един. Според мен за да скочи до 1 млн. само от това масово намерение, ще трябва всички да се накачулят едновременно в един ден :)

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-can-reach-10000-or-even-1-mln-chandler-guo-explains-how

Не вземате под внимание,че съществува едно критично ниво на абстрактност и техническа сложност за да се осъзнае какво точно е Биткойн. А за да се преодолее това е нужно и доза силна любознателност и самоинициатива защото от един 10 минутен разговор не съм успял да обясня до сега на никой какво е Btc без да срещна недоверие :), може би пък съм слаб презентатор. Все още се сблъскам с въпроси от рода:

Аз не мога ли да си измисля фалшиви биткойни и да ти ги пратя? Ооо това 100% е пирамида! Щом е компютърно(????) ще ми го откраднат и какво става ако спре интернeта?.....

Уповавам се по скоро на очакванията си мрежата да има възможност да поеме много по-голям брой трансакции, като това + намаленото предлагане би трябвало да е достатъчно да повиши цената многократно в дългосрочен план. Също така всекидневно има случаи на завинаги загубени суми в неконтролирани адреси.