Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

Разбира се Данчо, че всички мои мнения и твърдения са базирани на информация, която съм прочел някъде в Интернет.

Трикът е да отсяваш фактите от конспирациите и да се доверяваш на преценката на хора с доказан опит.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето едно мнение, което зачитам, не само защото е добре обосновано, а защото е на човек, чиито предсказания са се доказали с времето. Колкото и да са били еретични, когато ги е оповестявал.

Вини Лингам за причините и последиците от възможен хард форк

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо се закачате така, след като нито един хардфорк от изброените няма да е решение за проблема(бях споменал, че съм против всякакви хардфоркове над Bitcoin)! 

https://cointelegraph.com/news/neither-segwit-nor-bitcoin-unlimited-can-solve-bitcoins-scalability-problems-experts 

Споделям мнението на статията на 100%, най вече това:

No permanent solution yet

Kangmo Kim, Founder and CEO at ScaleChain.io, however, does not see any of the options as a solution to the scalability issue of Bitcoin. According to Kim, these may only be temporary fixes to allow more transactions in the block. He explains that SegWit tries to minimize the additional space but Bitcoin Unlimited does not.

The consequences of any of these proffered solutions according to Kim is that Bitcoin transaction fees will drop in the short term but will increase over time and only transactions that can provide higher fees will be included in the block, and with time, Bitcoin will not be able to accept microtransactions.

Kim concludes:

“In the end, most of the transactions in Bitcoin blocks will be transactions transferring big amounts of Bitcoin so that it can endure high tx fee. For example, when you buy a Tesla, you can use Bitcoin in the future as you can pay 0.1 BTC as your fee. But it does not make sense to pay your coffee whose price is less than the big fee 0.1 BTC.”

Ако някой си мисли, че ще си купува хляб и кафе с Bitcoin, ЖЕСТОКО СЕ ЛЪЖЕ! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще може, само че с технологии от Bitcoin 2.0 - а за 2.0 ни трябва SegWit...

Да припомним, че никой от другите койни, които така се спрягат за заместител на биткойн в момента, не са решили проблема със скалируемостта... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам да се доверя на човек като Brian Hoffman, шефа на OpenBazaar. OpenBazaar е софтуер, който директно се бори със статуквото и подкопава устоите на Западната матрица.

А не на някакви незнайни герои, събрали някой друг биткойн като изход от безизходицата, в която са се намирали, и които нямат понятие за значението на блокчейн технологията и целта, за която е създадена.

Не за друго, а слушайки и вярвайки на хората, които споделят твоите принципи, е много по-ефикасно, отколкото сам да преоткриваш топлата вода...

Та да се върнем на Брайън Хофман:

Cypherpunk tears are shed for Bitcoin

Ето как завършва статията:

This post was not meant to admonish people. It was aimed at inspiring people to put aside their serious issues and begin a new phase of working together to compromise and start moving forward again.

Get Segwit out.

Finish Lightning Network and get it to users.

Let everyone use Bitcoin for whatever they want to use it for.

Onward!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам да се доверя на човек като Brian Hoffman, шефа на OpenBazaar. OpenBazaar е софтуер, който директно се бори със статуквото и подкопава устоите на Западната матрица.

А не на някакви незнайни герои, събрали някой друг биткойн като изход от безизходицата, в която са се намирали, и които нямат понятие за значението на блокчейн технологията и целта, за която е създадена.

Не за друго, а слушайки и вярвайки на хората, които споделят твоите принципи, е много по-ефикасно, отколкото сам да преоткриваш топлата вода...

Та да се върнем на Брайън Хофман:

Cypherpunk tears are shed for Bitcoin

много сериозна статия, между другото Brian Hoffman и Washington Sanchez са доста сериозни разработчици, скоро излиза и OpenBazar 2.0, не знам някой от вас дали е запознат с това, но аз лично съм подкарал 4 нода и мога да ви говоря за ОB цял ден

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много сериозна статия, между другото Brian Hoffman и Washington Sanchez са доста сериозни разработчици, скоро излиза и OpenBazar 2.0, не знам някой от вас дали е запознат с това, но аз лично съм подкарал 4 нода и мога да ви говоря за ОB цял ден

..... и няма да е зле с tip адрес накрая. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И цялата драма погледната по един по-различен начин:

Why Bitcoin Unlimited should be correctly classified as an ‘attempted robbery’ of Bitcoin, not a fork

С две думи, когато някой променя кода (а BU прави точно това), той го прави с друго име - напр. Линукс версиите Дебиан, Убунту и прочие...

В интерес на истината трябва да се каже, че при изброените случаи компаниите са имали Trade Marks и едва ли е било възможно на тези, които са се отделяли, да ползват същото име. За разлика от биткойн, където няма собственик нито на името, нито на кода...

Но все пак има логика

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които се чудят все още, дали да се доверят на БУ, ето публично мнение на човека зад БУ:

C68uYEAWsAENnAc.jpg

всеки, който е проследил commits, и излизане на информация, може да се увери, че човекът безочливо лъже...

Ако беше само наглост, да го разбереш. И ето тук мое лично заключение - човекът не е в час, явно трудно преживява ебавките и загубата на статуса, който имаше преди, и е тотално превъртял, за да лъже най-безочливо онлайн през 2017 година...

Нещо обаче не мога да го намеря този туит в профила на Вер, може да е нарисуван...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че сигурно ви писна от тази тема, но последните дни и аз много забих (и май е грешка, защото създава някакви страхове, по същия начин като да гледаш новините по бТВ), но ето още един аргумент за истинските настроения в биткойн като цяло:

В Туитер няма цензура, както в реддит. И забележете, че под всички постове на Роджър Вер 99% от коментарите са срещу него. Последен пример:

https://twitter.com/rogerkver/status/842746549058789376

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Given

Вер е смях, ама и на Core заплахите, че ако до октомври миньорите не приемат SegWit ще ги наказват не са по-смислени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш линк към тези заплахи?

Днес пуснах една идея в Reddit, която не хвана дикиш:

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/5zwn6d/lets_try_this/

обаче явно е била в правилната посока, защото тази новина е повече от прекрасна:

http://www.coindesk.com/bitcoin-exchanges-unveil-emergency-hard-fork-contingency-plan/

20-те най-големи борси заявяват, че БУ ще бъде алт-койн и няма да бъде листнат, ако аматьорите, които го поддържат, не се погрижат за replay protection...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Given

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/5zsk45/i_am_shaolinfry_author_of_the_recent_user/

https://gist.github.com/shaolinfry/743157b0b1ee14e1ddc95031f1057e4c

"Lastly, due to popular request, I drafted a third proposal to cause the mandatory activation of the existing segwit deployment that is being ignored by Chinese mining pools in particular. Under this proposal, if miners have not activated segwit by October 1st, nodes will reject non-signalling blocks (meaning they wont get paid unless they signal for segwit activation). Assuming 51% of the hashrate prefers to get paid it will cause all NODE_WITNESS nodes to activate including all versions of Bitcoin Core from 0.13.1 and above. This proposal requires exchanges in particular to run the BIP in order to create the financial incentivizes for mining pool operators to signal for segwit. I believe, for this proposal to move forward, it should progress to a published BIP because there is no way for exchanges, other economic actors as well as the technical community to even consider the proposal until there is something more concrete. This proposal (ML discussion) has already garnered quite a bit of media attention."

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега, този не е 100% сигурно, че е от Core Team...

И това UASF предложение не е прието от тях или подкрепяно - доколкото знам, някои от core team го намират за интересно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е, ама ти как мислиш?

Ами не съм толкова сигурен, защото не мога да си спомня кой от Core се изказа против него.

Имало е среща между BU и CoinBase:

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/5zyhjv/bitcoin_unlimited_visit_gdax_aka_coinbase/?st=j0e2b6j9&sh=0c381722

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но тези, от които най-много ме беше страх за курвенски номера - Poloniex - са на същото мнение като на 20-те:

https://poloniex.com/press-releases/2017.03.17-Hard-Fork/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи BU се очертава да е шиткойн

идеята за него винаги е била shit idea; хората зад нея винаги за били задници; резултатът от действията им същият като тях..

мисля, че шефа на битмейн вече ще се отрезви след това мнение на борсите...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове