Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Recommended Posts

И на мен ми хареса.

What Can You Do?

The best thing you can do at this point is support the Core Dev Team. They are some of the smartest people in the world that have been working for us since Satoshi stepped away from the space and some even during his reign. They are doing all they can to keep the core principles of Bitcoin intact.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане голяма bloodbath, но ако го направят, губят въздействието си над Bitcoin в перспективното бъдеще и ще трябва да остават ограничени до BU, където да предположим ще са 50% от мрежата. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да забравяме огромного количество BТU, което ще се изсипе за продажба. Дори е възможно продажбите на Вер и комунистическата дружина начело с Ву да са като лек повей пред това, което ще се изсипе в личния им блокчейн. (Псувня по време на хардфорк: И дано Сатоши си продаде койните в блокчейна ти. ) :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човекът (шефът на Битмейн) си го казва в прав текст какво целят с БУ:

C7X5A3DXQAEOzp2.jpg

Източник: https://twitter.com/TuurDemeester/status/843854666278600704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако SegWit ускори adoption-а, тогава Сулио и Пулио с 1 БТЦ в портфейла ще направи картинката доста по-различна :) В крайна сметка SegWit не е склад за черни дни, а ще добави към мрежата потенциал, който никога преди това не е бил виждан в Биткойн.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екипът на bitcoin unlimited продължава да изумява с демонстрация на нулева грамотност относно това, как се мениджира open source код.

Не съм задълбавал в подробности, но БУ бил подложен на DoS (denial of service) атака. "Разработчиците" (бих казал по-скоро наетите стажанти) на БУ решават да противодействат като публикуват patch със затворен код...

Защо това е малоумно? Защото ако си го свалиш и инсталираш, не знаеш какво има в него - може да е функция, която да изпраща койните от портфейла ти на някой биткойн адрес. Как си представяте някоя борса да инсталира нещо, което не знае какво е?

Освен че е closed source, стажантите забравили (или не са знаели, че е редно), че най-малкото е редно да подпишат публикуваната програма, за да може всеки да се увери, че действително те са я публикували...

И ако тук вече всеки с малко опит в разработването на код вече се е хванал за главата и вика "Ни мо'а повече", сигурно ще извика линейка когато разбере, че стажантите в БУ по някакъв начин публикували сорса на кода на друго място в интернет...

Тази история се гради на следния tweet на Peter Todd: 

https://twitter.com/petertoddbtc/status/844374501030793216

който иначе бих проверил за достоверност, но малко преди него прочетох следния туит на главатаря на БУ - 

https://twitter.com/JihanWu/status/844377809065693184- малко неразбираем английски, но като го нападали да го нападат през деня в Азия, та желанието му се изпълнило, та айде ъпгрейдвайте сега...

А после пък разбрах, че той (главатаря) предложил 25 биткойна баунти на някой да разработи replay protection за bitcoin unlimited... Но се питаме защо не го предложи на стажантите.. нали след форка те ще бдят над кода на биткойн...

има и още, но ме заболяха пръстите...

Ако се чудите защо съм възприел този насмешлив тон към цялата ситуация - просто защото няколко пъти опонирах на https://twitter.com/Excellionдиректно в туитовете му, че не разбирам защо така осмива хората от БУ... и после попаднах на мнение, че неговото отношение е единствено правилно срещу хора,  чиято способност за логичен диалог е очевидно нулева... замислих се и трябваше да се съглася... та и аз от сега нататък така ще действам..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позицията на BitRated (който не ги е чувал, е отскоро в биткойн и добре да се запознае с тях):

https://medium.com/@bitrated/bitrateds-position-on-network-splits-and-bitcoin-unlimited-4685c5c3f8e8#.2bbezxmab

• We consider Bitcoin Unlimited to be an altcoin.
  • We cannot responsibly support Bitcoin Unlimited on the Bitrated platform as an altcoin due its lack of hardfork-related safety measures, its inherent re-org instability and its potentially prohibitive operational costs.

А междувременно Wang Chun от F2Pool изпрати съболезнованията си на БУ:

https://twitter.com/f2pool_wangchun/status/844457712662577152

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биткойна и която и да е друга базирана на блокверига валута не може да се мащабира.

Много е просто да се разбере. Нали се изчакват блокове. За да има скорост блока трябва да е през много малък интервал от време, от порядъка на милисекунди и да бъде огромен по размер, за да побере сделките.

За да има скорост от 100 tx/sec например при тази технология и блока побира 100 сделки, то той трябва да се генерира всяка секунда.

За да бъде скоростта 1000 tx/sec, и блока има капацитет от 100 сделки, то той трябва да се генерира през 0.1 сек.

​Много е проста тази аритметика.

​Тези валути базирани на блоквериги ще изчезнат много скоро, защото нямат капацитет да обработят сделките и обслужат нарастващия брой потребители.

​Но, иначе стават за частните мрежи на банките. Стават за частни мрежи. За това е интереса на банките към тях. Но това няма да донесе промяна, а е същото. Просто банките ще се възползват от технологиите и крайния потребител пак ще е вързан към тях. Промяната която искаме няма да е с тази технология.

Аз си мисля, че алтовете са за това. Биткоина да е за големи сделки а хилядите други алтове ще се ползват според локация или сфера на бизнес и така ще е удобно за всички

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е функцията на алт-овете, така или иначе те представляват нищо повече освен едни дигитални акции в дадена компания.. 2017-2018 много от компаниите набират скорост съответно акциите им се вдигат, но за да има адобшън, това трябва да дойде от БТК, за съжаление като тръгне БТК нагоре, АЛТ слизат надолу, тъй като се търгуват едно с/у друго, въпреки че мисля че трябва да е точно обратното БТК да дърпа нагоре всичко под себе си, което в близко бъдеще може и да стане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че ако биткойн се пребори с идиотите от БУ, SegWit позволява side-chains и всичко ще се извършва там...

Ако има една истинска, всеобхватна децентрализирана мрежа, светът няма да има нужда от втора...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има една истинска, всеобхватна децентрализирана мрежа, светът няма да има нужда от втора...

stamen, за това си абсолютно прав, но все пак това е индустрия за милиарди долари, а едва на 8 години, тепърва прохождаща, мисля капиталистическия свят в който живеем и ще я превземе и превърне в индустрия за трилиони долари в съвсем близко бъдеще, а това няма как да се случи в/у една мрежа, децентрализирана или не, винаги ще има разногласия и две мнения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една децентрализирана система не може да бъде превзета. Ако някой я превземе, означава, че не е била децентрализирана.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hgyaq77z3cmy.png

"Well, I certainly don’t want to be quoted on a date. We are early in 2017, if this does not get done in 2017 then the long-term damage will be irrecoverable," Bitcoin Unlimited president Andrew Clifford said.

Източник

хихихи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за конкуренция, това са 6 отделни имплементации на протокола Lightning Network:

Дани, примерът с Нокия не е много основателен. Нокия изтърва позицията си на първи, заради това, че не успя да се адаптира към пробива на смартфоните с тъчскрийн. Подобни примери вероятно има много, но има и много примери за обратното - удържане на позицията на Първи - Гугъл, Фейсбук. Наистина Биткойн е в криза и предстои да видим дали ще я преодолее. Подобни примери, обаче не са доказателство за това, което ще се случи. Повишената динамика на пазара също не може да докаже нещо повече от това, че всички осъзнават кризата, а шило в торба не стои .... не, че не са ценни алтовете. Напротив, трябва да ги има и това разширява обхвата на пробива на тези технологии, доближавайки ги още повече до реалността.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да кажа, че с Bitcoin никой няма да си плаща кафето или сметката в супермаркета. Виж ако смяташ да си купуваш поръчково Порше е друго нещо. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си мисля че биткойна няма да го бъде още дълго. Все едно да се опитваш да караш коня с каруцата наравно с колите по пистата. Докато не и сложат двигател на каруцата , колкото и да е хубав коня няма да се справи с колите. Двама биткойна се карат , а третият печели , но кой ще е третия ще разберем скоро етер или даш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове