Jump to content
hash.bg - биткойн форум
St0ky

Професиите на бъдещето

Recommended Posts

Според проучване на IBM до края на 2107 година поне 15% от най-големите финансови институции по света ще използват технологията на блокчейна (или блокверигата за по-капризните) под някаква форма. Предвид това нека всеки, който има желание, да сподели в тази тема как си представя бъдещите професии свързани с тази напълно нова(за бизнеса!) технологична сфера? От една страна това са нови области на дигиталното познание и ще има допълнителен глад за програмисти, администратори и други IT специалисти, но от друга ще са нужни също така посредници и консултанти, които въвеждат бизнеса и обикновените хора във възможностите на съответната мрежа/услуга. Само загатвам съвсем бегло какво си представям, но възможностите смятам са безкрайни - поддръжка и анализ на мрежи, сигурност, проследяване, задълбочен анализ и статистика, етично хакерство/атаки на затворени/отворени мрежи,  счетоводство и т.н и т.н без да имам предвид дори една усъвършенствана форма на сегашните смартконтракти които всъщност ще превърнат много професии сега в професии на миналото после. Хайде развихрете се.  :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра тема - често се опитвам да обясня това на младите хора, които искат да се занимават с биткойн/блокчейн, но въображението им не може премине отвъд спекулациите.

Най-лесно ще е да си припомним как се разви онлайн индустрията в началото на века. Вместо "кабеларки" ще се навъдят сума ти блокчейн консултантски фирмички, които ще помагат да се "вържеш" към подходящи за бизнеса ти блокчейн вериги.

След като плащанията с дигитална валута станат по-масови, всяка фирма ще ѝ трябва човек, който да се грижи за сигурността и правилното боравене с крипто портфейлите на фирмата. Така както всяка фирма последните 15 години си направи фирмен сайт или магазин и нае външна фирма или назначи персонал за целта.

Та ето и съвета ми:

Ако работите в някоя фирма, сфера, замислете се в кои дейности от тях има потенциал за блокчейн (подсказка: където има посредници). Поинтересувайте се има ли блокчейн проекти в тази сфера вече и се заемете да ги разучите подробно. Също така вместо да си клатите краката по цял ден, ако сте на наемна работа, опитайте се да вникнете в подробностите на бизнеса. В Supply Chain-а му особено и специфичните му проблеми. Там според мен ще е много голяма революция.

Ако сте студент, безработен, предприемач - малко ще е труден фокуса в огромното поле блокчейн технологии - но си изберете микро-индустрия при сърце, четете форумите, тествайте продуктите и няма как да не ви дойде идея какво да правите с това знание в скоро време. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миньор си търси работа на процент за всяка точка на България :)

Ако имате пари и искате да правите голяма ферма, но не разбирате нищо и не ви се занимава - може да ми пишете на лични и може да измислим нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз четох,че много от професиите в близко бъдеще  ще бъдат заменени от роботи. Счетоводител ще бъде една от изчезващите професии. Имаше огромна статия в Капитал. 

Точно за това се обмисля въвеждането на бзовия доход, като в  няколко страни вече се тества. Хората ще получават доход без да работят колкото да имат приемлив стандарт на живот.

Друго за което се сетих са японците. Въпреки ,че са  една от най-технологичните нации,безработицата там е минимална просто защто съвсем целенасочено има безумни професии като например : професия парктроник - Двама човека ръкомахат по цял ден пред автогарата за да  напътстват автобусите как да маневрират. 

Тъпкач в метро също  и много други предполагам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето накратко:

​При Еquihash рига (Win10, 5 x Saphire RX 480 DDR5 OC 8GB) работи стабилно, но при Ethash една от картите дава около 17 Mh/s и след време 0.

При работа с Claymore 9.5 той рестартира и зависва. При sgminer картата се изключва (DEAD), но работата продължава.

​Понеже в определени случаи е по-изгодно да се работи с Ethash бих искал да сменям алгоритмите и съответно от там проблема.

​За сега реших да ползвам опциите - li 0,0,28,0.0 за проблемния GPU2. Установих, че 28 намалява достатъчно интензитета за тази карта, за да работи стабилно макар да намалява скоростта на около 10 MH/s. Губя поне 15 МH/s.

​И петте карти са с модифициран BIOS за работа с Ethash.

​Някаква идея за проблемната карта GPU2?

Кажи ми само на какви честоти си я пуснал картата и с коя програма я клокваш и може и да дам точен отговор ако е от това което си мисля. Както и с какъв кабел е вързана и дали и стига тока , да не проблема да е в захранването. Имам почти същия проблем с една 280х честотата и пада на всякаква монета и само по един начин се оправя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти направо през биоса ли си ги клокнал тия карти или с програма там афтербърнер / ватмани и др. ? Не мисля че тук е мястото да си пишем за такива проблеми. Ако искаш на лични и през тийм виър може да влезна да погледна какво става.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах от 3 поста ползваш ли някаква програма за клокване или през биоса си ги правил тези настройки. Щом ти е по лесно да гледаш дали забива , не знам за какво да се мъча да помагам. За тези неща се иска желание ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги много офтопик стана, отворете друга тема, да е подредена работата :)

Не знам дали не е добра идея, даже да се пусне нов подфорум, за миньори. Така и така се наблюдава тенденция, тук да се завъртат хора заинтересовани от копането на валути. За момента се опитваме да ги отпращаме (любезно) в правилния форум, ма не винаги се получава. ;-)

Та, ако сайта има ресурс да издържи трафика, това ми звучи добре. Вие какво мислите по въпроса? Стамен?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм съгласен за подфорума за миньори. аз търгувам с криптовалутите и ми е супер безинтересно да чета за миньорстване, а предполагам на миньорите им е безинтересно да четат за търговия и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://usa.visa.com/careers/jobdetails.jobid.743999653819658.deptid.934140.html

Започна се :) - BlockChain Engineer.

Към колегата който спомена, че учи програмиране свързано с криптовалути - ще бъда благодарен да отвориш нова тема и да споделиш малко материали за всички ако ти е възможно и имаш времето за това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление още съм съвсем в началото... с основната книга се боря

Mastering Bitcoin by Andreas Antonopoulous.

Когато придобия повече знания и умения и създам curriculum ще мога да направя тема и да споделя нещо по-полезно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление още съм съвсем в началото... с основната книга се боря

Mastering Bitcoin by Andreas Antonopoulous.

Когато придобия повече знания и умения и създам curriculum ще мога да направя тема и да споделя нещо по-полезно

Закупена или свалена от някъде?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре преминете директно на втора част, много по-добра е

но за начинаещи почнете с INternet of money на същия автор - има я безплатно в нета..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре преминете директно на втора част, много по-добра е

Втора част, или второ издание?

Закупена или свалена от някъде?

Аз си я чета тук:

http://chimera.labs.oreilly.com/books/1234000001802/index.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове