Jump to content
hash.bg - биткойн форум

Поскъпването на биткойн от началото на годината е спекулативно (видео)

Recommended Posts

не сме се отказали, но тази история най-сетне ясно изясни значението на децентрализираното копаене. Преди това беше само теоретична концепция, как някой миньор може да си играе с мрежата, двойни плащания и подобни, но сякаш всички вярвахме, че на практика всички ще се разбират, за да не загубят приходите си.... Просто самата материя е съвсем нова и опитът е много важен...

Та оказа се, че проблемът не е само теоретичен, а съвсем реален. Че дори и сегашната криза да премине, може, след години, когато много повече хора зависят от дадена мрежа като биткойн, нечии интереси да са много по-силни, и всички в мрежата да са безпомощни пред него..

Надявам се много този инцидент да насочи вниманието към разрешаването на този проблем в биткойн. Аз по принцип не гледам алт-ове, но сега вече ще знам, че алт-ове, които се копаят с асици, няма нужда да им се обръща внимание.

Радвам се, че етериум не е такъв, защото единствено там имам по-сериозни позиции, освен биткойн. Разбирам, че изпуснах ZCash....Той също се утрои..  

Пхахахаха как бързо зарязохте Bitcoin и търсите бъдещето в алтовете :D. stamen, emanuil3r, а фермите от видео карти? Имате ли ги предвид? Или и от алтовете ще се откажете тогава  :D  :D  :D

Фермите са си ферми. Не съм чул или видял АМД или НВИДИЯ да искат да правят пулове за копаене (докато Битмейн се опитват да се мешат във всичко). Идеята е не да няма ферми, а всеки да може да копае. И не съм заразял Биткойн. Все още....

Китайците си печатаха собствени карти/чипове и си майнят. Тази "идея" където всеки да може да си копае я забрави. Времената, когато всеки можеше да пусне настолния си компютър да копае са в миналото и няма да се върнат! Нещата се променят, времената се менят и се нагласяме според тях или отпадаш. 

това не значи, че няма да се измислят по-добри PoW алгоритми

днес в койндеск излезе статия за подобен от един доста солиден професор:

http://www.coindesk.com/scalable-blockchain-consensus-turing-award-winner-thinks-hes-got-solution/

Според мен нищо не може да направи китаеца с асиците за да си играе с мрежата на биткойна. Първото е , че ако се усети заплаха за мрежата от асиците , веднага може да се направи някакъв фикс който да премахне асиците за копане. Ето ви Паскал монетата и създателят и как си го е направил човека с неговата монета , да не би разработчиците на биткойна да са по прости от него. И двете монети са на един и същи алгоритъм SHA256 , така че тоя с асиците да внимава да не си ги вре някъде после :) Единствено мрежата на етера ми изглежда като най добре защитена от асици според мен, защото там се копа предимно с паметта на видео картите , нещо което липсва при асиците. За това и алгоритъмът и е единствения който може да се впише с друг алгоритъм , който ползва ядрото за копане и така да се копат 2 монети едновременно - памет+ядро. За копане зек алгоритъма за мен е тъпотия и предпочитам алгоритъма на Монеро , който е много по икономичен. Не съм пробвал алгоритмите на асиците с видео карти , но нямам и намерение. Между другото имам съмнения че създателите на зек са най големите мошеници и си копаят с частни миньори собствената си валута десет пъти по бързо отколкото ние с общите миньори.

• 4 weeks later...

Май в тази тема ставаше въпрос колко съм смахнат да си мисля, че блокчейнът ще премахне държавната администрация..

Ето новина от CNBC:

Украйна ще прехвърли голяма част от публичните си регистри върху блокчейна

Е, като можеш да си обменяш имущество през някой блокчейн, защо са ти нотариуси, адвокати или банки? За мен отговорът на този въпрос е тривиален, но ако има хора, на който това не е ясно, ще се радвам да поясня по-подробно....

Единствено съдилищата и полицията няма да бъдат заменени с тази стъпка, защото ако си купиш апартамент през блокчейна, но някой друг влезе в него, ще трябва да идеш на съд, където съдията да провери дали имаш частния ключ към адреса, притежаващ жилището. Всъщност понеже тази проверка е елементарна, няма нужда от съд: отиваш в полицията, показваш че притежаваш частния ключ за апартамента, те отиват там и махат натрапника...

Да допълня, че вече два американски щата (Аризона и не си спомням кой още), вече признават доказателства, базирани на публични блокчейни...