Jump to content
hash.bg - биткойн форум
stoko

Проект за NXT Windows Клиент

Recommended Posts

Докато другите работят по сайта да добавят детайли за NXT аз искам да избързам и да сложа един проект които започнах преди месец.

NXT има един клиент които е много труден да се пусне, ако нямаме малко по-подробни познания за компютри. Ползва jetty server който трябва да се стартира и да се вържем с браузер към него.

Което го прави много сложно за нормалните потребители.

Аз започнах един проеркт който да дава леснота за работа с NXT. Клиента е за windows. 

Идеата е, че е wrapper около деийстващия java jetty server-client.

Ще ползва наш си APIWrapper който ще вика апитата на nxt.

Започнал съм го с WPF има един опен сорс modern ui WPF (http://mui.codeplex.com/) който позлвам. C# е езика.

Също така един CMD wrapper за да стартираме jetty в програмата ни :)

Ето малко скрин шотове от супер основното начало:

Като даден фразата ни за логин отключва сметката ни ето тук

https://www.dropbox.com/s/clsavedw4y7pwta/phrase.jpg

Тук сложих страничка просто да ни показва статуса (това трибва да е в дебъг конзола, но аз просто исках да видя, че апи обръщенията работят)

https://www.dropbox.com/s/1h7oeux35dlm4gm/status.jpg

Това е интегрирания CMD който пуска jetty servera в нашта програма, също трябва да е в дбъг секция и да е скрито, но за сега трябва за да знаем, че работи хаха

https://www.dropbox.com/s/61v1z45ce1jw1nd/integrated_console.jpg

А тук слойиж интергирано самия java клиент които се отваря иначе през браузер

https://www.dropbox.com/s/iwggpvmr35vbft3/integratedbropwser.jpg

След като сложим описанията на NXT и видите колко трудно се инсталира ще разберете колко е важен да се направи лесен за ползване инсталационен уиндоус клиент, който да си има ауто ъпдейт и т.н.

Веднага някой ще попита как ще правим пари от това. Ами директно няма да можем, трябва да е отворен проект. 

Пари евентуално ще се направят по два начина

1 Ако успеен да е работещ големите стейк холдери в NXT може да ни дада баунтита който да си разпределяме. Аз съм го пуснал на няколко места този проект за баунита и вече почва да има някакъв интерес. За сега 0 пара получена, но то и нищо съществено не е направено

2 Това ще вдигне цената на NXT много кратно, значи всеки който иска да се занимава трабва да си направи инвестиция в NXT със собствени пари, все още е доста евтино

3 Ще знаем и ще сме напред с новите неща който NXT пуска и можем да ги интергираме към други интересни проекти.

Ето и един от постовете ми дето казвам на nxt общноста да платият нещо да стартирам проекта

https://bitcointalk.org/index.php?topic=345619.msg4418563#msg4418563

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писахме си на лични с теб, аз съм вътре ако наистина вярваш че можеш да ме инструктираш какво и как да пиша. До края на януари съм практически напълно свободен, ако вярваш, че може да се справим дотогава, супер. 

Поздравления за дизайна, който изглежда много добре за правен от човек, който не се занимава с дизайн. 

Аз смятам обаче, че за да избухнем истински ще ни трябва много атрактивен дизайн, и тук може да се включи колегата с дизайните. Иначе аз знам едни пакистанци от фрилансера, които са много добри и не вземат много скъпо, но ако ще минаваме на този вариант трябва да вкараме собствена инвестиция без да имеме осигурено баунти (За което аз лично нямам против, тъй като вярвам в бъдещето на проекта, но другите да кажат). Ще е супер да има няколко темплейта и да може човек да преключва между тях, както и разни анимирани ефекти по различните части от програмата. 

Друго задължително: превод на различни езици, тук доста лесно ще се справим, без пари може да ни преведат ентусиасти от форума nextcoin.org. А ако после вземем баунти, естествено, ще им дадем и на тях. 

Писах си на лични с CFB, той каза, че за клиенти няма баунтита, но има reward-и, доколкото схващам разликата, едното ти е обещано и гарантирано, а другото е "може би" и знак на добра воля. Но ако се постараем мисля, че може да наспамим поне няколко от дебелите стакове и да измъкнем нещо. В крайна сметка бях видял обява за 750К за андроид клиента, какво остава за уиндоус... Освен това естествено, ще събираме и от дарения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер, че си навит

инсталирай си visual studio express 2012 desktop от тук

http://www.microsoft.com/en-ie/download/details.aspx?id=34673

(Баси колко е як тоя форум, написах visual studio express 2012 маркирах текста и дадох да го напрви на линк (url) попна малко прозорче да ме пита за линка, много яко!!! браво! )

дай ми Скайп на PM, аз съм малко зает през уикенда, че пускаме един проект в офиса, но ще намеря нчин да, ти покажа проекта, като имаш и ти време, пак дано се включат още хора.

Klee от nxt каза, че имал в екипа си c# програмист и щял да се свърже с мен, но не ми се вярва лесно да вземем reward на този етап, някога може :)

Също така идеата на BCNext (основателя на nxt) е един ден дори и кода да е децентрализиран от гледна точка на това да има различни имплементации на логиката ползвайки различни технологии и езици за имплементирането. От тук идва и момента, че може един ден да няма jetty :), но за сега е това и така ще бъде в близко бъдеще.

Що се отнася то скинове, WPF таг базирано подобно на HTML, но за windows forms и дава възможност бизнес логиката да е отделена от user interface-а, така че нека да стигнем до различни скинове :) за сега ни трябва

1. Работещи основни функции

2. Автоматизиран истал (тва е лесно 1-2 дни работа)

3. Може би автоматичен ъпдейт

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GUI-то е най-лесно

Направете отделен Windows Forms проект с бутони за всяка фукнция на първо време

и после един NxtAPI DLL с всички функции

Nxt имат ли тест мрежа за разработка, както другите?

Като се поосвободя малко, ще взема и аз да се включа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за момента няма тест мрежа

АПИ съм го сложил в длл и можем да го ползваме в други интеграции евентуално, естествено след като го пареметеризираме и напишем хахаххаха

Ще имаме секции за всички различни функции, като трансфер пари, ексчейндж!! и т..н

Николай (pastet89) ще почне с моя помощ и така да видим накъде ще вървим да привлечем и мозаци като теб и други..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че сте се захванали с до направата на този клиент с добавяне на всички функции, би бил много добра платформа за лесен и масов достъп до NXT.

Имам и предложение след като от NXT пуснат прехвърлянето на  "alias" те възможно, да се добави функция към клиента с която да може да се търгуват, като на спортната борса. Това мисля ще вдигне интереса и трафика към самия клиент, а и към спортната борса, като този проект бъде реализиран.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яко колко повече толлко по-добре

това ще е close source проект, те немогат да го пуснат да е open source поне за сега, понеже ползва соларис компоненти някакви:)

аз незнам но на мен ми изглежда сложен за работа, що не ги правят простички нещата незнам, а и как да си даваш пас фразата в close project те за сега и нямат функции които да ползват пас фразата, неможе да се праща пари и т.н.

Но е доста як проекта им!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Як е да, нашия трябва да се различава за да успее, харесва ми концепцията ти за simplicity, и най-важното, като добавим преводи ще ги ударим в земята набързо...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направили са добавките към уеб браузърите за работа с Nxt Alias системата, ако има как да ги добавите в Win клиента, ще е още една силна екстра :)

http://nxtra.org/alias/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове