Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0

Въпрос

Напоследък много познати ме подпитват за това или онова ICO. Мисля отново да почна да следя по-интересните проекти и тук ще споделям това, което мисля за тях. Ще се радвам да споделите и вашите мнения и информация относно тези или други проекти.

Ethereum Movie Venture - може и да не е скам, но рискът да инвестираш във филм, макар и през прозрачна и честна крипто платформа, не е за всеки.... Аз лично съм пас.

EONcoin - пълен скам, просто вариация в буквите на ONEcoin...

MobileGO - това ми хвана вниманието. Не съм запознат много с mobile games маркетинг, но от това, което съм чувал и което чета за платформата, сякаш има смисъл. Ще поразпитам няколко познати, които се занимават с мобилни игри, и тяхното мнение ще е определящо.

Интересен подход имат, че продават 100 млн токена, независимо от приходите, които получат. Има си и добрите и лошите страни....

Другото, което говори добре за тях, е че имат почти готов продукт: https://play.gamecredits.com/

ВАЖНО: горното и последващи мнения да не се считат за скланяне към инвестиция. Най-вероятният резултат от подобни инвестиции е пълна загуба на вложените средства :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Трябва повече платформи като OpenBazaar да се появят, за да се усетят хората. Сигурно за повечето ICO-та не е ясно защо точно си правят собствен токен и нищо друго не остава като обяснение освен най-простото (бръсначът на Окам): скам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

виж аз може би греша, но съм много против тези ико-та, всичко ми е като югоагент.... едно време ме като ми вземаха парите ме питаха, какво искаш воден пистолет или игра за цялото семейство и аз казах цветен телевизор, засмяха ми се и ми дадоха воден пистолет (явно за по-късно да се застрелям в главата)

опенбазара го направиха момчетата, пуснаха го да работи, спечелиха му няколко награди и после чак кандидатстваха за кинти!

и сега пускат версия 2.0 дето ще е достъпна и уеб и уж ще е масовка (уж)

като цяло с тоя гитхъб толкова много хора работят доброволно или с/у минимални заплащания, че такива дето искат 100 млн. за да създадат програмка за телефон просто са ми черни...

Вярвам тях ги чака и съдбата на промотърите на уанкойн в индия, дано и тука д-р ружа игнатова да я треснат и нея, щото заради такива скамери дето живеят в дубай на гърба на хората, се петни името на добросъвестните иновативни създатели и се забавя прогреса...  още мога да пиша по темата, но се паля ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Mothership (MSP)

Presale - 60 000 000 MSP

Public sale - 140 000 000 MSP

Fixed price - 0.04$ (8млн $ Mcap)

ICO с таван от 8 млн долара, нещо ряко срещано на фона на цялата алчност. Раздават се общо 200 млн. тоукъна, като само 140 млн. в публичното раздаване. Останалите са за различни бонус програми и т.н. стратегически инвеститори. Фиксирана цена на тоукъна - MSP 0.04$ (1550 сатошита по днешни цени в стамп). Приемат депозити само в ETH.

Девелъпърите са руснаци и от това което съм проучил, са легитимни и полагат усилия да доставят продукт. Твърдят, че целият процес е съгласуван законово на 100%. Целят създаването на борса, която да работи в екосистемата на eстонския проект за дигитално общество - eResidence. Тоукъна сам по себе си не е нищо кой знае какво - ще отключва за притежателя им допълнителни функции в бъдещата борса и ще дава възможност за по-ниски такси. Той реално е само начин за начално финансиране, като предлагат (до колкото разбрах) да го изкупуват по модела на Финекс.

Възможността тук е в добрата фиксирана начална цена и в това, че ако доставят продукт, цената на тоукъна има само една посока. Краткосрочно е възможна печалба, но според мен си струва да се наблюдава проекта и да се холдва. В зависимост от това как върви публичното предлагане, битрекс са заявили готовност да добавят MSP/BTC или MSP/ETH на тяхната платформа.

https://buy.msp.cx/?r=3YR (Линкът е реферален!)

https://buy.msp.cx/ (Нереферален линк)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

SCAM не се занимавай !!

кажи повече инфо за това (аз няма да го държа завинаги, амидокато го пуснат на някоя и друга борса да спайкне цената; не че съм купил още де - ти ме разколеба :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

кажи повече инфо за това (аз няма да го държа завинаги, амидокато го пуснат на някоя и друга борса да спайкне цената; не че съм купил още де - ти ме разколеба :))

Чисто законово не са им уредени услугите заложени в whitepaper-a и освен това ако предлагат някакъв вид profit share  никога няма да ги листне нито една голяма борса. Достатъчно удивителни за да подходиш внимателно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Mothership (MSP)

Presale - 60 000 000 MSP

Public sale - 140 000 000 MSP

Fixed price - 0.04$ (8млн $ Mcap)

ICO с таван от 8 млн долара, нещо ряко срещано на фона на цялата алчност. Раздават се общо 200 млн. тоукъна, като само 140 млн. в публичното раздаване. Останалите са за различни бонус програми и т.н. стратегически инвеститори. Фиксирана цена на тоукъна - MSP 0.04$ (1550 сатошита по днешни цени в стамп). Приемат депозити само в ETH.

Девелъпърите са руснаци и от това което съм проучил, са легитимни и полагат усилия да доставят продукт. Твърдят, че целият процес е съгласуван законово на 100%. Целят създаването на борса, която да работи в екосистемата на eстонския проект за дигитално общество - eResidence. Тоукъна сам по себе си не е нищо кой знае какво - ще отключва за притежателя им допълнителни функции в бъдещата борса и ще дава възможност за по-ниски такси. Той реално е само начин за начално финансиране, като предлагат (до колкото разбрах) да го изкупуват по модела на Финекс.

Възможността тук е в добрата фиксирана начална цена и в това, че ако доставят продукт, цената на тоукъна има само една посока. Краткосрочно е възможна печалба, но според мен си струва да се наблюдава проекта и да се холдва. В зависимост от това как върви публичното предлагане, битрекс са заявили готовност да добавят MSP/BTC или MSP/ETH на тяхната платформа.

https://buy.msp.cx/?r=3YR (Линкът е реферален!)

https://buy.msp.cx/ (Нереферален линк)

ето това е интересно, снощи четох за него, доста от търговските групи го препоръчват (което нищо не значи де)

https://mothership.cx/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

ето това е интересно, снощи четох за него, доста от търговските групи го препоръчват (което нищо не значи де)

https://mothership.cx/

Значи значи :) Те са от така наречените стратегически инвеститори и са направили групово купуване в presale етапа - купили са преди седмица. Мен това не ме притеснява защото отстъпката им е между 5% и 20% и едва ли идеята им е да използват това предимство. Според мен ще акумулират и ще холдват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

абсолютно, тези в доста ико-та инвестират и не продават като се листне в борса токена, а холдват, повечето чакат +500% покачване, но по това което се пише никога не шортват всичко което имат винаги си остават и за по натам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Btw сега се сетих, че е възможно да си регнете реферален линк на втори ETH адрес и да участвате през него с инвестиция. Така ще вземете 5% отгоре за себе си. Не съм го пробвал все още, но предполагам ще сработи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

за качилите се на този влак, предполагам това е доста добре

$NETKO inflation from mining down by roughly 90% after smooth switch to POS

https://twitter.com/NetkoCoin/status/883270145728184320

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Не знам, дали това не е по-подходящо за друга тема...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

да, то не беше критика, имах предвид темата, в която обясних, защо си продавам етерите за биткойн - ако съм прав, такива новини ще зачестяват за в бъдеще...

те ще вкарват все повече хакери в търсене на дупки в етериум контрактите, а с това и шанса за успешни хакове... дано  не изляза прав - смятам, че един краш в екосистемата на етериум няма да подсили по никакъв начин биткойн (в краткосрочна перспектива поне).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

metaflute1 пепел ти на устата  :D

stamen абсолютно си прав, краш в която и да е система, няма да засили бтк, дори обратното!!

ще поживеем ще видим, това което мен ме кара да вярвам в положителнoто развитие е, че все пак рано или късно всички плащания ще бъдат САМО електронни!

за това от време на време се вслушвайте и в китайците.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

CoinStarter е някаква платформа за зараждане на ИЦО-та доколкото разбирам

дават 50 койна, за които твърдят че имат стоойност $100 долара под формата на air drop от техния тоукън CS който предстояло да бъде листнат по борсите), за да си популяризират сайта

ако случайно решите да влезете може да ползвате моя реферал линк https://coinstarter.com?ref=dnntqtd7j

а може и без да минавате през него (аз ще получа $66 долара стойност на техния токен ако ползвате линка ми)

какво мислите за това?

един от етър групата във ФБ ми каза че това било за публично показване какво имаме в уолета и че било опасно air drop-овете, но не разбрах какво има предвид и не иска да ми обясни.

има ли някаква опасност да се регваме към такива сайтове и даполучавамебезплатно койни?

ако това е вярно че ще се продават по 2 долара тия тоукъни няма да е лошо по принцип сега тези които сме получили безплатни такива ама де да знам. не съм запознат с тоя аспект от нещата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Мисля да се регистрирам и да пробвам. Какво толкова би могло да стане?

Иначе аз току що се регистрирах тук, в момента дават безплатни 100 токена (към 1$). Който желае да заповяда:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Polkadot. Токенът стартира след две години. Автор на проекта е Гавин Ууд. За сега само събират мейли за уведомяване, ако се появи събитие. Лично за мен е интригуващо и ще следя.

https://polkadot.network/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове