Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
Imperator

Cryptsy - НЕ

Въпрос

За всички които навлизат в алткойните и се чудят къде да търгуват ще ви кажа че Cryptsy е еквивалент на MtGox в алткойните. Ужасен съпорт, много грешки, безпределно бавни депозити и тегления. Аз лично съм чакал по 3-4 дни за теглене, губили са ми тегления и май че не минава теглене без съпорт тикет. 

Което е по-фрапиращо е как прецакаха един мой приятел. Той имаше количество от някакъв алткойн който тъкмо изгряваше. Вкара го при тях и го продаде за около 5 биткойна. Само че баланса му не мръдна. Писа им обаче съпорта не му отговори 1-2 дни. През това време алткойна си изгуби цената. Естествено Cryptsy казаха че транзакцията не била минала и му върнаха алткойните. Той после ги продаде с 4.5 биткойна загуба от цената на която ги продаде в Cryptsy в него момент. 

В bitcointalk има много дълга дискусия как подобни инциденти не са изолирани случаи а по-скоро практика. Реално Cryptsy дебне подобни моменти и си прибира за себе си печалбата от такива трейдове а на юзерите им връща от скапаните алткойни след/ако паднат. 

Мой съвет не търгувайте там!

От друга страна, Vircurex.com има брилянтна скорост на депозити и тегления, и досега нито веднъж не ми се е налагало да се свързвам с съпорт по какъвто и да е повод. Coinedup също има добри отзиви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Да и аз съм най-доволен от vircurex но като цяло имат доста нисък volume. Някакви отзиви за CoinEx? Мисля да пробвам и тях.

Аз пък в криптси имах случай да ми се появят 600к dogecoin в баланса от нищото. Поколебах се да ги обменя но викам айде ще ги пазя, обаче още на другия ден си изчезнаха по същия начин по който се бяха появили. Писах на съпорта какво става - след 2 дни отговориха че всичко си е наред и едва ли не са ми се привидели. Иначе освен забавянията доста често се случва и сайта да не им работи.. с кеф бих се махнал ама как като са най-големия сайт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Btc-e е най-доброто място за namecoins, primecoins, feather, litecoins... а разни други по-малки най-добре на Vircurex според мен. Ето тук можете да видите всичките валути с трейд волюма на различните места: http://coinmarketcap.com/volume.html макар че Vircurex има много повече отколкото в този списък, незнам защо са го пропуснали.

А за тази случка с догетата в баланса от нищото, около нова година четох за някъкъв подобен бъг в системата им, един пич го беше постнал в редит. Можеше през някакви специфични рекуести системата да ти кредитира суми ей така от нищото. Този пич случайно го беше нацелил и им беше взел 20-30 биткойна благодарение на бъга  :D. Като цяло са супер големи аматъори. 

За CoinEX нищо незнам. Един приятел скоро почна там да търгува и сега засега е добре но няма много волюм май. Някой друг ако има повече информация да сподели. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Айде и в bter ми забиха 3 тегления на processing от сутринта... Явно не може да се разчита на никой сайт ако се наложи да теглим спешно понеже ще са забили от многото заявки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

bter често се случва да забавят, но засега май всички казват, че парите им в крайна сметка пристигат. На един му ги бяха забавили няколко дни, но после си ги получи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

E то оставаше и да не пристигат. Въпроса е че каква ни е ползата от няколко минутните трансфери ако сайтовете ги бавят с дни. Трябваха им 8 часа да ги обработят, а тези които пуснах от криптси сигурно ще са pending най малко до утре. Чувствам се все едно че правя банкови преводи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

E то оставаше и да не пристигат. Въпроса е че каква ни е ползата от няколко минутните трансфери ако сайтовете ги бавят с дни. Трябваха им 8 часа да ги обработят, а тези които пуснах от криптси сигурно ще са pending най малко до утре. Чувствам се все едно че правя банкови преводи.

Жестоко се лъжете за bter, изобщо не се подразбира, че ще пристигнат, потърсете bter deposit scam и ще видите колко хора са изпищяли от очеивдни кражби - непристигащ депозит, липса на отговор по имейла и точка по въпроса. На мен веднъж за няколко часа ми забиха там, накрая направих 1 нов микродепозит с надежда това да раздвижи нещата, получи се, излязох, и повече не мисля там да вкарвам нищо, освен ако не се налага, но за големи суми абсурд. Не се знае дали го правят от некадърност, от измама или от двете, но е факт, че го правят, макар и избирателно. 

П.С. Дори криптси макар и много рядко го правят тоя номер, има някаква нова валута CASH, сума ти хора вкараха депозити и изгоряха или поне няма ни вест, ни кост, нито от депозитите на парите, нито от съпорта вече дни. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

защоооо, не са ли казали?

Иначе погледнах бтер и на следната картинка има 4 червени квадратчета, които ме оставят с впечатлението, че или аз не разбирам от борси или те са доста бъгави:

6C5YHNM.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

защоооо, не са ли казали?

Иначе погледнах бтер и на следната картинка има 4 червени квадратчета, които ме оставят с впечатлението, че или аз не разбирам от борси или те са доста бъгави:

6C5YHNM.png

И аз забелязах често да се случва това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Случи се логичното,бъгавата "борса" Cryptsy  премахнаха DOGE нацяло !!!!

То не им е за пръв път, сега го проспах но в предния такъв случай и целия ми DOGE баланс беше изчезнал.

А в bter винаги съм се чудил защо нещата в горните 2 червени квадратчета нямат нищо общо с цените в долните 2.

Там между другото от часове се мъча видя дали са ми обработени бтц тегленията но не мога понеже дава "Re-syncing the blockchain, being back soon."

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

А в bter винаги съм се чудил защо нещата в горните 2 червени квадратчета нямат нищо общо с цените в долните 2.

Защото долните се ъпдейтват автоматично, а за горните трябва да рефрешнеш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Бтер са малко бъгави да. Но когато добавиха догето, цената му се изстреля. Явно имат много юзери. Чувал съм че комисионите им са високи.. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

след рефрешване в момента имат 4 разлика пак. Не трябва ли горно ляво да е равно на долното дясно и съотв. и другите 2.

Това и на мен не ми харесва, мисля че автоматично си прибавя 4 винаги.

Бтер са малко бъгави да. Но когато добавиха догето, цената му се изстреля. Явно имат много юзери. Чувал съм че комисионите им са високи.. 

За комисионните пише Trade fee: 0.2%, но още не съм теглил от там и не мога никъде да намеря дали имат withdrawal такси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Някой може ли да ми обясни как се получава това.

Имам ордер за купува в криптси, целия е сложен наведнъж. Мачват ме с около 90% от сумата, остават около 10%.

Търговията продължава, продължава да се продава на същата цена, но останалите ми 10% не се мачват.

Целия ордер е сложен наведнъж, така че парите ми трябва да са в пакет и няма начин да има други между моите.

Нямам друго обяснение, освен че някой се прережда в купуването.

Имали ли сте подобни случаи ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Не съм имал подобен случай, но може би защото не съм трейдвал активно с тях - но не се учудвам, че и такива простотии им се случват

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Навремето бетфеър ги правеха същите номера.

Явно и криптси са същите.

Ама така е като държиш 80% от пазара - ебаваш се с клиентите и те продължават да те търпят.

Ако бяха малко по-умни поне да си слагат парите между два ордера - да не се забелязва.

Баси тъпите копелета, чудя се има ли смисъл да се занимавам и да им пиша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Отново ми се случва. Имам ордер за купува SAT, купил съм с около 1% от целия ордер, впоследствие има други покупки на същата цена, но не са мои. Как става това, би трябвало като ми дойде реда само аз да купувам на дадената цена, докато ми се изпълни цялата поръчка. Не мога да разбера, аз ли бъркам някъде или криптси продължават да се ебават. Ако има някой който знае, моля нека обясни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Maй и аз имах такъв случай скоро. Но то тогава така лагваше сайта че даже не бях сигурен дали ми седи поръчката. Хората даже по-евтино си продаваха за момент, а мойта покупка на по-висока цена се изпълни чак след като маса хора си купиха а аз бях от първите поръчали. Такова облекчение е че вече не ползвам криптси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Някой може ли да ми обясни как се получава това.

Имам ордер за купува в криптси, целия е сложен наведнъж. Мачват ме с около 90% от сумата, остават около 10%.

Търговията продължава, продължава да се продава на същата цена, но останалите ми 10% не се мачват.

Целия ордер е сложен наведнъж, така че парите ми трябва да са в пакет и няма начин да има други между моите.

Нямам друго обяснение, освен че някой се прережда в купуването.

Имали ли сте подобни случаи ?

И на мен ми се е случвало това в cryptsy, но няма как да докажем, че cryptsy го прави. Прав си, предрежда те друг ордер или на самото cryptsy или на някой друг, който експлоатира логиката по някакъв начин и слага по-голям ордер или някаква други хакерия, Но аз мисля, че това го прави самото cryptsy, аз ако бях на тяхно място също щях да го правя, Проблема е в лага, който се създава от масовото match-ване на ордери. 

Същото нещо ми се е случвало на борсата с акции, търгувайки MSFT акции (където не лагва).MSFT e с много малък range ниска цена, а същевременно е доста волатилна и има мощен обем. Там всички тези системи си проличават много по-ясно. Вижда се какво се случва in real time и виждаш как след като ти fillne 300 акции и ти остава ордер за 200 от началните 500. В следващата половин секунда идва мощния volume от сорта на 50-100 сделки в секунда на същата цена и като погледнеш ордера ти стой,  а няколко милисекунди преди големия обем, има сложен ОГРОМЕН ордер стена. :) Там поне можеш да се възползваш от рязката промяна на цената, защото не лагва и можеш да слагаш още ордери на 1 цент по-лоша цена от стената и да заредиш много голяма позиция, защото винаги можеш да излезеш на самата стена при 1 цент загуба. Тази ситуация е супер, но cryptsy ни лишава от възможността да спекулираме заради лага. 

В момента ползвам krakken, защото имат банка зад гърба си, няма лаг, имат ддос защита и имат опит в поддържането на борса, за разлика от повечето, които са си предприемачи. И най-важното: Подредили са койните в правилния ред - BTC/Doge,  а НЕ Doge/BTC, което е неправилно.  Подкрепям всички подобни борси, но не знам колко правилно е това според биткойн философията, която е самостоятелна система за разплащане. След време банките може вече да не ни трябват, но за сега това е пръв приоритет. Без тяхното осиновяване на биткойн, няма да ни е лесно, защото банките ще определят решенията на правителството, а не обратно (според мен)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Cryptsy въвеждат USD markets.Още нищо няма в twitter,kъдето обикновенно първо постват новостите ,но на сайта под USD markets са добавени от днес BTC/USD,LTC/USD,FTC и DOGE и излиза съобщение -"This market is for Verified Accounts Only. The User Verifications system will open within the next week".За няколко часа цената на share-овете им в Cryptostocks се увеличи 70-80% и май доста още ще расте.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове