Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0

Cryptsy - НЕ


Imperator
 Share

Question

За всички които навлизат в алткойните и се чудят къде да търгуват ще ви кажа че Cryptsy е еквивалент на MtGox в алткойните. Ужасен съпорт, много грешки, безпределно бавни депозити и тегления. Аз лично съм чакал по 3-4 дни за теглене, губили са ми тегления и май че не минава теглене без съпорт тикет. 

 

Което е по-фрапиращо е как прецакаха един мой приятел. Той имаше количество от някакъв алткойн който тъкмо изгряваше. Вкара го при тях и го продаде за около 5 биткойна. Само че баланса му не мръдна. Писа им обаче съпорта не му отговори 1-2 дни. През това време алткойна си изгуби цената. Естествено Cryptsy казаха че транзакцията не била минала и му върнаха алткойните. Той после ги продаде с 4.5 биткойна загуба от цената на която ги продаде в Cryptsy в него момент. 

 

В bitcointalk има много дълга дискусия как подобни инциденти не са изолирани случаи а по-скоро практика. Реално Cryptsy дебне подобни моменти и си прибира за себе си печалбата от такива трейдове а на юзерите им връща от скапаните алткойни след/ако паднат. 

 

Мой съвет не търгувайте там!

 

От друга страна, Vircurex.com има брилянтна скорост на депозити и тегления, и досега нито веднъж не ми се е налагало да се свързвам с съпорт по какъвто и да е повод. Coinedup също има добри отзиви.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Да и аз съм най-доволен от vircurex но като цяло имат доста нисък volume. Някакви отзиви за CoinEx? Мисля да пробвам и тях.

 

Аз пък в криптси имах случай да ми се появят 600к dogecoin в баланса от нищото. Поколебах се да ги обменя но викам айде ще ги пазя, обаче още на другия ден си изчезнаха по същия начин по който се бяха появили. Писах на съпорта какво става - след 2 дни отговориха че всичко си е наред и едва ли не са ми се привидели. Иначе освен забавянията доста често се случва и сайта да не им работи.. с кеф бих се махнал ама как като са най-големия сайт.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Btc-e е най-доброто място за namecoins, primecoins, feather, litecoins... а разни други по-малки най-добре на Vircurex според мен. Ето тук можете да видите всичките валути с трейд волюма на различните места: http://coinmarketcap.com/volume.html макар че Vircurex има много повече отколкото в този списък, незнам защо са го пропуснали.

 

А за тази случка с догетата в баланса от нищото, около нова година четох за някъкъв подобен бъг в системата им, един пич го беше постнал в редит. Можеше през някакви специфични рекуести системата да ти кредитира суми ей така от нищото. Този пич случайно го беше нацелил и им беше взел 20-30 биткойна благодарение на бъга  :D. Като цяло са супер големи аматъори. 

 

За CoinEX нищо незнам. Един приятел скоро почна там да търгува и сега засега е добре но няма много волюм май. Някой друг ако има повече информация да сподели. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Айде и в bter ми забиха 3 тегления на processing от сутринта... Явно не може да се разчита на никой сайт ако се наложи да теглим спешно понеже ще са забили от многото заявки.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

E то оставаше и да не пристигат. Въпроса е че каква ни е ползата от няколко минутните трансфери ако сайтовете ги бавят с дни. Трябваха им 8 часа да ги обработят, а тези които пуснах от криптси сигурно ще са pending най малко до утре. Чувствам се все едно че правя банкови преводи.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

E то оставаше и да не пристигат. Въпроса е че каква ни е ползата от няколко минутните трансфери ако сайтовете ги бавят с дни. Трябваха им 8 часа да ги обработят, а тези които пуснах от криптси сигурно ще са pending най малко до утре. Чувствам се все едно че правя банкови преводи.

Жестоко се лъжете за bter, изобщо не се подразбира, че ще пристигнат, потърсете bter deposit scam и ще видите колко хора са изпищяли от очеивдни кражби - непристигащ депозит, липса на отговор по имейла и точка по въпроса. На мен веднъж за няколко часа ми забиха там, накрая направих 1 нов микродепозит с надежда това да раздвижи нещата, получи се, излязох, и повече не мисля там да вкарвам нищо, освен ако не се налага, но за големи суми абсурд. Не се знае дали го правят от некадърност, от измама или от двете, но е факт, че го правят, макар и избирателно. 

П.С. Дори криптси макар и много рядко го правят тоя номер, има някаква нова валута CASH, сума ти хора вкараха депозити и изгоряха или поне няма ни вест, ни кост, нито от депозитите на парите, нито от съпорта вече дни. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

защоооо, не са ли казали?

 

Иначе погледнах бтер и на следната картинка има 4 червени квадратчета, които ме оставят с впечатлението, че или аз не разбирам от борси или те са доста бъгави:

 

6C5YHNM.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

защоооо, не са ли казали?

 

Иначе погледнах бтер и на следната картинка има 4 червени квадратчета, които ме оставят с впечатлението, че или аз не разбирам от борси или те са доста бъгави:

 

6C5YHNM.png

 

 

И аз забелязах често да се случва това.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Случи се логичното,бъгавата "борса" Cryptsy  премахнаха DOGE нацяло !!!!

То не им е за пръв път, сега го проспах но в предния такъв случай и целия ми DOGE баланс беше изчезнал.

А в bter винаги съм се чудил защо нещата в горните 2 червени квадратчета нямат нищо общо с цените в долните 2.

Там между другото от часове се мъча видя дали са ми обработени бтц тегленията но не мога понеже дава "Re-syncing the blockchain, being back soon."

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

А в bter винаги съм се чудил защо нещата в горните 2 червени квадратчета нямат нищо общо с цените в долните 2.

 

Защото долните се ъпдейтват автоматично, а за горните трябва да рефрешнеш

Link to comment
Share on other sites

  • 0

след рефрешване в момента имат 4 разлика пак. Не трябва ли горно ляво да е равно на долното дясно и съотв. и другите 2.

Това и на мен не ми харесва, мисля че автоматично си прибавя 4 винаги.

 

 

 

Бтер са малко бъгави да. Но когато добавиха догето, цената му се изстреля. Явно имат много юзери. Чувал съм че комисионите им са високи.. 

 

За комисионните пише Trade fee: 0.2%, но още не съм теглил от там и не мога никъде да намеря дали имат withdrawal такси.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Някой може ли да ми обясни как се получава това.

Имам ордер за купува в криптси, целия е сложен наведнъж. Мачват ме с около 90% от сумата, остават около 10%.

Търговията продължава, продължава да се продава на същата цена, но останалите ми 10% не се мачват.

Целия ордер е сложен наведнъж, така че парите ми трябва да са в пакет и няма начин да има други между моите.

Нямам друго обяснение, освен че някой се прережда в купуването.

Имали ли сте подобни случаи ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Не съм имал подобен случай, но може би защото не съм трейдвал активно с тях - но не се учудвам, че и такива простотии им се случват

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Навремето бетфеър ги правеха същите номера.

Явно и криптси са същите.

Ама така е като държиш 80% от пазара - ебаваш се с клиентите и те продължават да те търпят.

Ако бяха малко по-умни поне да си слагат парите между два ордера - да не се забелязва.

Баси тъпите копелета, чудя се има ли смисъл да се занимавам и да им пиша.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Отново ми се случва. Имам ордер за купува SAT, купил съм с около 1% от целия ордер, впоследствие има други покупки на същата цена, но не са мои. Как става това, би трябвало като ми дойде реда само аз да купувам на дадената цена, докато ми се изпълни цялата поръчка. Не мога да разбера, аз ли бъркам някъде или криптси продължават да се ебават. Ако има някой който знае, моля нека обясни.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Maй и аз имах такъв случай скоро. Но то тогава така лагваше сайта че даже не бях сигурен дали ми седи поръчката. Хората даже по-евтино си продаваха за момент, а мойта покупка на по-висока цена се изпълни чак след като маса хора си купиха а аз бях от първите поръчали. Такова облекчение е че вече не ползвам криптси.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Някой може ли да ми обясни как се получава това.

Имам ордер за купува в криптси, целия е сложен наведнъж. Мачват ме с около 90% от сумата, остават около 10%.

Търговията продължава, продължава да се продава на същата цена, но останалите ми 10% не се мачват.

Целия ордер е сложен наведнъж, така че парите ми трябва да са в пакет и няма начин да има други между моите.

Нямам друго обяснение, освен че някой се прережда в купуването.

Имали ли сте подобни случаи ?

 

И на мен ми се е случвало това в cryptsy, но няма как да докажем, че cryptsy го прави. Прав си, предрежда те друг ордер или на самото cryptsy или на някой друг, който експлоатира логиката по някакъв начин и слага по-голям ордер или някаква други хакерия, Но аз мисля, че това го прави самото cryptsy, аз ако бях на тяхно място също щях да го правя, Проблема е в лага, който се създава от масовото match-ване на ордери. 

 

Същото нещо ми се е случвало на борсата с акции, търгувайки MSFT акции (където не лагва).MSFT e с много малък range ниска цена, а същевременно е доста волатилна и има мощен обем. Там всички тези системи си проличават много по-ясно. Вижда се какво се случва in real time и виждаш как след като ти fillne 300 акции и ти остава ордер за 200 от началните 500. В следващата половин секунда идва мощния volume от сорта на 50-100 сделки в секунда на същата цена и като погледнеш ордера ти стой,  а няколко милисекунди преди големия обем, има сложен ОГРОМЕН ордер стена. :) Там поне можеш да се възползваш от рязката промяна на цената, защото не лагва и можеш да слагаш още ордери на 1 цент по-лоша цена от стената и да заредиш много голяма позиция, защото винаги можеш да излезеш на самата стена при 1 цент загуба. Тази ситуация е супер, но cryptsy ни лишава от възможността да спекулираме заради лага. 

 

В момента ползвам krakken, защото имат банка зад гърба си, няма лаг, имат ддос защита и имат опит в поддържането на борса, за разлика от повечето, които са си предприемачи. И най-важното: Подредили са койните в правилния ред - BTC/Doge,  а НЕ Doge/BTC, което е неправилно.  Подкрепям всички подобни борси, но не знам колко правилно е това според биткойн философията, която е самостоятелна система за разплащане. След време банките може вече да не ни трябват, но за сега това е пръв приоритет. Без тяхното осиновяване на биткойн, няма да ни е лесно, защото банките ще определят решенията на правителството, а не обратно (според мен)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cryptsy въвеждат USD markets.Още нищо няма в twitter,kъдето обикновенно първо постват новостите ,но на сайта под USD markets са добавени от днес BTC/USD,LTC/USD,FTC и DOGE и излиза съобщение -"This market is for Verified Accounts Only. The User Verifications system will open within the next week".За няколко часа цената на share-овете им в Cryptostocks се увеличи 70-80% и май доста още ще расте.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...