Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
Cyberking

Майнинг на криптовалути

Въпрос

Здравейте,

Нов съм във форума. Днес се запалих по един сайт за копане на криптовалути. Но според Вас има ли смисъл да пускам машина с процесор Intel Dual Core, 2 РАМ и слаба видеокарта, да копае? Как се изчисляват kHash/s? 

Благодаря! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Здравей, можеш ли да дадеш малко повече инфо, щото сайт за копане е малко двусмислено. Що се отнася до копането с тази машина по-скоро не, няма да можеш да си покриеш разходите за ток дори с най-доходоностните валути.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

На мен повечето хора казват, че с каквато и машина да си, приходите ще са равни на  сметките за ток. Двусмислено е, кой ще даде 10-20к лева за хардуар и ще е сигурно, че ще изкара пари? И второ, то ако е само до техника, ние едва ли ще можем да се вредим. Аз не вярвам на повечето клипове в ютуб, напомнят мина тези за свободна енергия пълно е с такива и няма едно вярва.

Но аз въпреки, че съм скептичен, знам че няма невъзможни неща и знанието започва от почудата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

докато ви пристигнат видео картите биткойн и етър може да са пръснали балона. дали ше е изгодно на цени тройно по-ниски от настоящите?

на настоящи цени се изплаща техниката за 6-12 месеца, тъкмо докато изплатите и като се увеличи трудността машините ви ще са морално стари и ще трябва да се купуват нови

тока не го смятаме

както и факта че криптовалутите днес ги има утре ги няма

днес са разрешени, утре забранени.

твърдо смятам че няма абсолютно никакъв смисъл

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте. Много съм бос все още, но ми е интересна темата за майнинга. Не знам дали ще пробвам, но ако го направя ще е само от любопитсво. Извинявам се ако въпросите ми са глупави. А някой дори може да са неправилно зададени.

1. Как се изчислява хаша в секунда?

2. С обикновена машина с процесор Intel Duo Core, 4 ram и старичка вече Nvidia 2 гб може ли да се копае?

3. Каква е разликата между GPU копаене и CPU майнинг? Кое е по-добро ? Ако мога така да го кажа.

4. Как да изчисля тока, който ще изхарча за седмица или месец?

5. Има ли смисъл от копаене ако съм решил да ходлвам ? И мисля, че цената ще се качи на дадената монета? Или по-добриат вариант е за тези пари, които ще платя за ток да купя монети ще излезе същото ?

6. Каква е разликата между Worker и Miners?

7. Може ли да се копае едновременно повече от една монета ? И ако може забавят ли се процесите като се прави едновременно?

8. Алгоритмите за криптография повечето използват SHA 256 или има и вече нови, които де използват при новите алтове?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте. Много съм бос все още, но ми е интересна темата за майнинга. Не знам дали ще пробвам, но ако го направя ще е само от любопитсво. Извинявам се ако въпросите ми са глупави. А някой дори може да са неправилно зададени.

1. Как се изчислява хаша в секунда?

2. С обикновена машина с процесор Intel Duo Core, 4 ram и старичка вече Nvidia 2 гб може ли да се копае?

3. Каква е разликата между GPU копаене и CPU майнинг? Кое е по-добро ? Ако мога така да го кажа.

4. Как да изчисля тока, който ще изхарча за седмица или месец?

5. Има ли смисъл от копаене ако съм решил да ходлвам ? И мисля, че цената ще се качи на дадената монета? Или по-добриат вариант е за тези пари, които ще платя за ток да купя монети ще излезе същото ?

6. Каква е разликата между Worker и Miners?

7. Може ли да се копае едновременно повече от една монета ? И ако може забавят ли се процесите като се прави едновременно?

8. Алгоритмите за криптография повечето използват SHA 256 или има и вече нови, които де използват при новите алтове?

Струва ми се трудно даже почти невъзможно да се вредиш с тази машинка за биткойн копаене, но можеш да се пробваш за новото нещо един месец и сам да стигнеш до резултати. Нали уж твърдят, че затова са го измислили. Обикновено първите или печелят най-много, или губят най-много. :) Рисковете на хобито. Вчера четох тази дипляна, която има отношение към някои от въпросите ти. Ще е интересно и аз да проследя детайлите по-нататък и ако има файда, да ползвам един стар компютър за кОпане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

пиши в гугал има mining profitability hash rate и т.н. и ще ти излязат калкулатори, копането далеч не е толкова лесно и не се свежда само до да си купиш хардуер и да си платиш тока... 

много по лесно е да си купиш на борсата готова царевица и да я продадеш след време с печалба

скоро един преятел си купи ригове да копа етер за 50 000лв към момента можеше да си купи 100 етера готови, с тези ригове до Януари месец ще е изкопал 30 етера....

аз съм до тука, няма какво да кажа повече по въпроса с копаето

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Извинявам се, че не съм изтълкувал правилно въпроса от раздела, my fault. Но това, което постнах, си е баш за алткойн, и то нов, където вероятно има възможности, времето ще покаже. Изказвам предположения на база обещания на някого си, така че няма как да сме сигурни в каквото и да е. Но ако направят всичко така, както обещават, може би била една от малките възможности за малкия човек като теб и мен с GPU. Старите утвърдени алткойни са ясни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

надявам се този сайт да ви е полезен (има и други подобни такива сайтове в гугал)

https://whattomine.com/

Мерси, но някой неща не са ми мн ясни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Две сестри си направили ферма в Австрия и добиват биткойни и етери (и други в зависимост от преценката). Набрали са вече допълнителни инвестиции с продажба на токени, които са нещо като ваучери:

"With our upcoming ICO, we are selling H2O Tokens that will act as vouchers that can be exchanged to mining contracts on the HydroMiner platform."

И така създават собствената си икономика. Интересен опит, на който си струва да се хвърли по едно око: https://www.hydrominer.org/

Хубаво видео: 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване