Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
Cyberking

Майнинг на криптовалути

Въпрос

Здравейте,

Нов съм във форума. Днес се запалих по един сайт за копане на криптовалути. Но според Вас има ли смисъл да пускам машина с процесор Intel Dual Core, 2 РАМ и слаба видеокарта, да копае? Как се изчисляват kHash/s? 

Благодаря! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Здравей, можеш ли да дадеш малко повече инфо, щото сайт за копане е малко двусмислено. Що се отнася до копането с тази машина по-скоро не, няма да можеш да си покриеш разходите за ток дори с най-доходоностните валути.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

На мен повечето хора казват, че с каквато и машина да си, приходите ще са равни на  сметките за ток. Двусмислено е, кой ще даде 10-20к лева за хардуар и ще е сигурно, че ще изкара пари? И второ, то ако е само до техника, ние едва ли ще можем да се вредим. Аз не вярвам на повечето клипове в ютуб, напомнят мина тези за свободна енергия пълно е с такива и няма едно вярва.

Но аз въпреки, че съм скептичен, знам че няма невъзможни неща и знанието започва от почудата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

докато ви пристигнат видео картите биткойн и етър може да са пръснали балона. дали ше е изгодно на цени тройно по-ниски от настоящите?

на настоящи цени се изплаща техниката за 6-12 месеца, тъкмо докато изплатите и като се увеличи трудността машините ви ще са морално стари и ще трябва да се купуват нови

тока не го смятаме

както и факта че криптовалутите днес ги има утре ги няма

днес са разрешени, утре забранени.

твърдо смятам че няма абсолютно никакъв смисъл

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте. Много съм бос все още, но ми е интересна темата за майнинга. Не знам дали ще пробвам, но ако го направя ще е само от любопитсво. Извинявам се ако въпросите ми са глупави. А някой дори може да са неправилно зададени.

1. Как се изчислява хаша в секунда?

2. С обикновена машина с процесор Intel Duo Core, 4 ram и старичка вече Nvidia 2 гб може ли да се копае?

3. Каква е разликата между GPU копаене и CPU майнинг? Кое е по-добро ? Ако мога така да го кажа.

4. Как да изчисля тока, който ще изхарча за седмица или месец?

5. Има ли смисъл от копаене ако съм решил да ходлвам ? И мисля, че цената ще се качи на дадената монета? Или по-добриат вариант е за тези пари, които ще платя за ток да купя монети ще излезе същото ?

6. Каква е разликата между Worker и Miners?

7. Може ли да се копае едновременно повече от една монета ? И ако може забавят ли се процесите като се прави едновременно?

8. Алгоритмите за криптография повечето използват SHA 256 или има и вече нови, които де използват при новите алтове?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте. Много съм бос все още, но ми е интересна темата за майнинга. Не знам дали ще пробвам, но ако го направя ще е само от любопитсво. Извинявам се ако въпросите ми са глупави. А някой дори може да са неправилно зададени.

1. Как се изчислява хаша в секунда?

2. С обикновена машина с процесор Intel Duo Core, 4 ram и старичка вече Nvidia 2 гб може ли да се копае?

3. Каква е разликата между GPU копаене и CPU майнинг? Кое е по-добро ? Ако мога така да го кажа.

4. Как да изчисля тока, който ще изхарча за седмица или месец?

5. Има ли смисъл от копаене ако съм решил да ходлвам ? И мисля, че цената ще се качи на дадената монета? Или по-добриат вариант е за тези пари, които ще платя за ток да купя монети ще излезе същото ?

6. Каква е разликата между Worker и Miners?

7. Може ли да се копае едновременно повече от една монета ? И ако може забавят ли се процесите като се прави едновременно?

8. Алгоритмите за криптография повечето използват SHA 256 или има и вече нови, които де използват при новите алтове?

Струва ми се трудно даже почти невъзможно да се вредиш с тази машинка за биткойн копаене, но можеш да се пробваш за новото нещо един месец и сам да стигнеш до резултати. Нали уж твърдят, че затова са го измислили. Обикновено първите или печелят най-много, или губят най-много. :) Рисковете на хобито. Вчера четох тази дипляна, която има отношение към някои от въпросите ти. Ще е интересно и аз да проследя детайлите по-нататък и ако има файда, да ползвам един стар компютър за кОпане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

пиши в гугал има mining profitability hash rate и т.н. и ще ти излязат калкулатори, копането далеч не е толкова лесно и не се свежда само до да си купиш хардуер и да си платиш тока... 

много по лесно е да си купиш на борсата готова царевица и да я продадеш след време с печалба

скоро един преятел си купи ригове да копа етер за 50 000лв към момента можеше да си купи 100 етера готови, с тези ригове до Януари месец ще е изкопал 30 етера....

аз съм до тука, няма какво да кажа повече по въпроса с копаето

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Извинявам се, че не съм изтълкувал правилно въпроса от раздела, my fault. Но това, което постнах, си е баш за алткойн, и то нов, където вероятно има възможности, времето ще покаже. Изказвам предположения на база обещания на някого си, така че няма как да сме сигурни в каквото и да е. Но ако направят всичко така, както обещават, може би била една от малките възможности за малкия човек като теб и мен с GPU. Старите утвърдени алткойни са ясни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

надявам се този сайт да ви е полезен (има и други подобни такива сайтове в гугал)

https://whattomine.com/

Мерси, но някой неща не са ми мн ясни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Две сестри си направили ферма в Австрия и добиват биткойни и етери (и други в зависимост от преценката). Набрали са вече допълнителни инвестиции с продажба на токени, които са нещо като ваучери:

"With our upcoming ICO, we are selling H2O Tokens that will act as vouchers that can be exchanged to mining contracts on the HydroMiner platform."

И така създават собствената си икономика. Интересен опит, на който си струва да се хвърли по едно око: https://www.hydrominer.org/

Хубаво видео: 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове