Jump to content
hash.bg - биткойн форум

MtGox

Recommended Posts

Искам някой по-техничен да ми отговори на следния въпрос.

Чета на Mtgox обяснението от днес: https://www.mtgox.com/press_release_20140210.html и имам чувството че говорят за така наречения дабъл спенд. Наистина ли е така? 

Ако да, то тези са едни от най-големите олигофрени които съм виждал да ръководят мулти-милионен бизнес. Какво общо би могло да има това, с тегленията на хората?!?

Ако не, обяснете за какво става въпрос, защото явно е някъкъв сериозен проблем че да спре най-големия ексчендж да изплаща.

Изглежда е само прах в очите.  И си прав, след тази изцепка не мисля че ще оцелеят. Ще са живи точно до тогава, докато не почнат да изплащат парите на хората, защото никой няма да остане след това.

" Note that this just changes the hash, the output of the transaction remains the same and the bitcoins will go to their intended recipient."

Преведено:

"Това само променя хеша, но транзакцията си остава същата и биткойните отиват в получателя" ... това не изключва ли автоматически тяхното оправдание, че заради този "бъг" хората не си получават парите?

(Предистория: последните 3-4 месеца форумите пламнаха от жалби от MtGox, че генерират хешове които после изчезват от блокчейна...и в крайна сметка никой не си получава парите). С други думи, ако това е проблема, то хората би трябвало да са си получили парите при всяко теглене... а те не са.

Ето логичното обяснение на историята:

http://bitcoinmagazine.com/10093/transaction-malleability-mtgoxs-latest-woes/

Проблемът е известен от 2011 и повечето клиенти не разчитат само на transactionID, но както е известно, MTGox имат собствена имплементация на биткойн клиента и явно са пропуснали тази малка подробност.

Хакерите са се усетили и са се възползвали.

Цената е там, където беше сутринта.. "кой еб*л, еб*л, кака се ожени", дет се вика

Аз твърдо залагам на "огромна и нечовешка техническа неграмотност граничеща с олигофрения".

Ако затворят тези ще направят нечовешка услуга на биткойн обществото. Заради такива като тях Уолстрийт ни мисли за аматъори и ги е страх да налеят милиарди в екосистемата.

• 2 weeks later...

Ето и новия ъпдейт. Както си мислех, няма да ги пускат скоро. Мисля че това беше всичко с МтГокс.

https://www.mtgox.com/img/pdf/20140220-Announcement.pdf

Напомня ми на ситуация от типа на случило се е някакво престъпление и хората се тълпят да видят какво става и някой полицай им вика "Хайде хора, шоуто свърши..разотивайте се вече, няма какво повече да се види!" 

Дали ще стигне 50 кинта до понеделник(в гокс)? Аз залагам на ДА. Сега си струва някой по-смел да вкара 1000 кинта в гокс, и да дебне момента в който разрешат тегленията, и в мига в който да направят да грабне 15-20 монети от дъното. Ако има толкова смели дето биха заложили 1000 кинта в тази ситуация разбира се :) Може би шанса е 1:100 да оцелеят.

Хах, това ми даде идея, някой букмейкър трябва да пусне линия дали гокс ще оцелее. 

Аз бих рискувал ама в момента нито имам $, нито регистрация там и не ми се занимава да ги чакам кой знае колко седмици докато се верифицирам. Ако някой от тук за когото Стамен може да гарантира е навит да ми вкара $$ за 1 бтц там да ми пише.

Сега си отварям акаунта и гледам 0.29339633 биткойна вътре...

Навремето бяха $50-ина и не ми се играеше да местя, тя каква стана :)

За всеки, който разбира концепцията EV да ми пише колко иска да рискува, утре рано ще пусна малко € за този value bet :)

Странна работа... няма order book обаче имах и 5€ и купих 0.5 койна за 96€ за биткойн...

Те са минали на market making ли, защо няма order book?

Edited by stamen

Стига да има и 10-15% шанс за мене си е +ев, понеже ако случайно изплуват цената на бтц може доста да скочи и да се удесетори инвестицията (ако купим на около $100). Разубедихте ме че риска е висок така че от мен 0.5 btc в колкото там евро се падат по курса когато ги пратя.

Абе хора, не депозирайте !!! Хвърляте си парите на вятъра, като ви слушам се сещам  за онази реклама, в която жената отвори прозореца и си хвърли парите. Това няма нищо общо с покера и няма никакво EV. Гокса до седмица-две ще са изчезнали.

По горе го писах, но пак ще се  повторя с цел да ви разубедя. Кой нормален човек ще си продаде койните на цена в пъти по-ниска от пазарната. Ако има някакъв шанс за теглене ( а то няма) ще е много по-лесно да получите койни, отколкото фиат.

Казвам си мнението, в крайна сметка всеки си има глава на раменете и си играе със собствените пари, но моя съвет е да забравите за гокса изцяло, за мен те вече са избягали с парите.

Е, днес съм комарджийно настроен, пуснах €1000 натам :)

Ако някой иска, да пусне бтс на 1LunzJ6ECKTZaJPiUUcdrpCNjSfSYwHCLZ или €/$ на Скрил (да ми пише ЛС)

определено не е сред добрите ми залози, но все пак според мен е +ЕВ

борса, която прави милиони на месец все ще може да намери финансиране, според мен, колкото и да са им откраднали....

фиатните пари днес са много и в излишък....

там всички продават БТС, защото ако имат фиат имат по-големи шансове да вземат нещо при бакрупт

затова и цената е толкова ниска

Не знам дали ще го пуснат , но един приятел си е получил вчера парите от там като е бил пуснал теглене от преди 2 месеца и смята, че това е показателно, че се оправят. Дори си е спрял 2рото теглене и сега има 2,5 пъти повече койни, отколкото е било второто теглене :))

А 0.05... аз прочетох 0.5 :) Викам си тези съвсем са я втасали. Лошото е че заради гокса цената дърпа надолу и по другите ексченджи. Много скапана история. Стамене може залога да изглежда +ЕВ, но си мисля е губещ.

п.п. оправете си бъгавия форум,и цитати и картинки всичко е една голяна бъгня

данчо, ти май пак си неразбрал - тук няма собственици, за да СИ оправят форума. Ако имаш предложение, или го свърши сам или дай предложение....

Не знам дали ще го пуснат , но един приятел си е получил вчера парите от там като е бил пуснал теглене от преди 2 месеца и смята, че това е показателно, че се оправят. Дори си е спрял 2рото теглене и сега има 2,5 пъти повече койни, отколкото е било второто теглене :))

Това като го прочетох и съжалих, че съм пуснал само 1000€ натам :) 

http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1ykuzj/mt_gox_sepa_withdrawal_made_on_412014_came_today/

Още някой си е получил парите от Гокса. Стамене може депозита ти онеден да е покрил някое и друго старо теглене на някой юзер.  :D Майтапа на страна ама ми мирише на Понзи.