Jump to content
hash.bg - биткойн форум
tzanko

Български банки и крипто валути

Recommended Posts

Пощенска банка не успя да преведе пари на coinbase.

Причината според тях е: непълен адрес на банката.

Върнаха ми парите, но удържаха голямата си такса за превода.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време откъм такси ckb бяха много добре.

За дребни преводи от kraken нямаха такси.

Не знам в момента така ли е, но бяха доста удобни.

Там за разни пощенски, общински, sg expresbank, dsk не искам и да чувам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам никакъв проблем да платя 10% данък, или да пиша декларация

страхувам се обаче от замразяване на сметка или да идват някакви и да им покажа всеки един вход и изход кога е бил и всяка една търговия (те са хиляди и ще полудея)

не бих си направил множество преводи защото ме мързи, а и защото когато ще ми трябват парите, ще ми трябват накуп

Не е ли добър варианта да се ползва XAPO или Mobime дебитна карта? Имат 3% такса, но банката, дебитната карта и парите идват от чужбина и само си ги теглиш от бг банкомат без да светваш някъде тук... Мисля, че е много по добре от колкото 10% на НАП... Обаче, ако цифрите са доста сериозни и профита е много голям вече по-сигурно ще е да мине през БГ банка и да си платиш таксите и да си чистичък.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tziko можеш ли дами кажеш за райфайзена как стоят нещата, че аз верифицирах всичко в coinbase и дадох да сложа 325 евро беше лимита и прие го ... но 5 минути по-късно ми изписа че е канцелиран. Направих пак превод да не да съм объркал нещо и ми поиска паролата от Смс-а написах я и пак съшото. Ти ходил ли си в банката да подпсиваш някакви декларации или не ? Да са то звънели ? Visa Electron Debit ми е картата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нямаше такива работи, всичко само пред компа с телефона. Аз първо купувах директно койни с мастеркард, като ми искаше 3те цифри и потвърждаване на код с СМС, няма други такси освен тези, който си ги пише в coinbase, след това в coinbase от "методи за разплащане" реших, че трябва да си верифицирам банковата сметка, а условието беше да им преведа пари, за целта направих международен банков превод, също само с СМС код, но това зависи от банкирането, ще ти пратя на лични как изглежда платежното. За този превод банката ми взе такса 46лв., а сумата която пратих беше символична - 3 евро. В крайна сметка, май няма опция да ми преведат пари директно по банковата сметка, но не съм сигурен, защото баланса ми в евро там е 0. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама не си ходил в банката ... само верифицира със снимка лична карта или шофьорска книжка, телефонен номер, въведох си картата и това беше ? Да са ти звъняли от банката ? И отначало имаше ли лимит 325 евро?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също имам проблеми с преводите към борсите. ОББ отказаха да обработят превод към Coinbase. Transferwise - същата работа. С paypal не става, за това единствения начин за мен, си остава превод чрез дебитна или кредитна карта. Тази карта трябва да има 3D защита според изискванията на коинбейз. В ОББ услугата е безплатна само иска регистрация. Лимита ми за купуване на биткоин чакам да бъде премахнат все още. От сайта ми казва да изчакам 30 дни пък ще видим. 

Ако някой знае банка, която да няма ограничителна политика спрямо крипто борсите моля да каже. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също имам проблеми с преводите към борсите. ОББ отказаха да обработят превод към Coinbase. Transferwise - същата работа. С paypal не става, за това единствения начин за мен, си остава превод чрез дебитна или кредитна карта. Тази карта трябва да има 3D защита според изискванията на коинбейз. В ОББ услугата е безплатна само иска регистрация. Лимита ми за купуване на биткоин чакам да бъде премахнат все още. От сайта ми казва да изчакам 30 дни пък ще видим. 

Ако някой знае банка, която да няма ограничителна политика спрямо крипто борсите моля да каже. 

И аз това мъчех два месеца. Обиколих маса банки и навсякъде дърво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Райфайзен нямат проблем с депозита към кракен, не вярвам да имат и с тегленето, все пак това са фиатни пари в тяхната банка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предлагам направо списък да направим, който постоянно да се ъпдейтва с на всеки опита с БГ банките, аз често пращам от Fidor към една друга немска банка Postbank пак в Мюнхен, до сега никога не съм имал проблем, а адреса ми в Германия е временен, нямам гражданство или нещо подобно, никога не са ме питали от къде, как защо или нещо подобно, сумата никога не е надвишавала 4999 евро

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Obadih se na telefona za poddrujka i mi kazaha 4e prevoda mi ne e udobren zashtoto tova e politika na bankata, da ne raboti s takiva borsi. Ne sum opitval povtorno ottogava. Tova beshe naskoro - predi 2 sedmici. Sumata beshe po golqma ot 5000 evro.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички банки вече са така. Имам чувството, че се наговарят. Само от Райфайзенбанк ми казаха, че няма проблем, но не съм пробвал при тях, поради липса на време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и моя опит с БГ банките. Открих си сметка в EUR в ОББ АД. Всичко беше наред пуснах си SEPA към Coinbase, усмихнат си тръгвам от банката, НО след около 3-4 часа ми се обадиха от отдела по международни преводи към банката и ми казаха така: "ОББ АД няма да поддържа преводи за купуване на криптовалути, защото това е политика на банката, затова това е последната транзакция която ще ви одобрим. Ако желаете да теглите пари от тези борси към нашата банка няма да ви позволим. Откриите други канали." 

И така гледам тука колегата преди мен е написал, че райфайзен нямали проблем, така че като стане време за теглене ще пробвам там. 

Бих ви помолил наистина за всякаква информация по въпроса, в коя банка няма да имаме проблеми с тегления и внасяния към Coinbase.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За райфайзен питах и казаха, че ги изпълняват, но щом са за боткойни имали изискване за попълване на декларация за произход на парите за суми над 1000 лв.

Иначе такава декларация искали само за суми над 30к.

Пробвай revolut приложение за телефона, виртуална банка. Превод от картата ти към тях без такса, после превод от тях към кракен пак без такса. Много е добро! Лимит 250 евро на година без да пращаш лична карта. Ако пратиш лична карта и селфи ти дигат лимита на 15к евро годишно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че ако някъде по света съществуват най-умните хора по отношение на финансите и парите... това разбира се са швейцарците. Докато нашето закърняло и ретрограндо мислене тук ферментира с години, това правят хората дори на институционално ниво: https://www.dnes.bg/business/2017/11/21/kak-shveicarski-kanton-opredelia-bydeshteto-na-bitkoina.359911

Ако ние не знаем как, поне да се учим от тези, които са напред от нас.

Бих изтъкнал един цитат от статията как разсъждават тези умни хора

Швейцарците не се опасяват от навлизането на криминални елементи в региона. „Навсякъде, където има пари, спекулации и волатилни валути, е привлекателно за „черните овце“. Но те могат от всичко да намерят начин да направят нещо лошо. Парите в брой са най-лошият вариант. Те привличат повече криминално проявени, отколкото биткойнът.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос... ако директно от крипто.бг купя с карта БТК и примерно иска да продам след това директен дърпа е обратно с картата става ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да купиш директно с карта, но при продажбата ще трябва да предоставиш IBAN на сметката, която стои зад картата, защото парите се пращат с банков превод.

Картата за покупката трябва да има 3D верификация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В coinbase лимита на купуване с картата се покачва след известно време, но ми е чудно как ли ще ги прибера обратно парите, след като досега съм купувал само с карта

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване