Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Данчо_Конкретиката

Задават се 2 хард форка в основните крипто валути

Recommended Posts

Тука една задачка за домашно.Кой е виновен "краля" от тотално доминираща валута с над 90% ,да пропадне в бездната до 44% ,и тоя процент ще продължава да пада ? и един додже койн да поскъпне 400% повече от него ??

Доминиране над 50% за мен не е положително, така че няма защо да лееш сълзи. Който е избързал с 400% сега ще се върне или ще почака краля. Извода е ВТС UPPPPPP.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доге-то не знам защо го ръчкаш в цялата схема, догето е понци влак за хазартно зависими, които се нахака лошо там просто чака следващия курс след 2 години. Да сравняваш биткойн с меме е забавно. 

https://bitinfocharts.com/comparison/transactionfees-btc-eth.html

Гледам тук таксите на етера не са революционно ниски, по-бюджетни са от BTC ама не са цъфнали и те. Таксите на етера са на нивото от февруари тази година на бтц, голям прогрес голямо чудо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво сега, ще има трети ether-derived тоукън ли? или ще си остане eth?

кога се очаква това за етъра.

а УАСФ ще разцепи ли биткойн на два тоукъна?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой който държи BTC може ли да предложи стратегия за намаляване на риска през следващите няколко месеца? Аз виждам няколко пътя:

1. Do nothing - чакам евентуален хард форк и оставам с BTC в двете вериги. Когато стане ясно коя верига ще доминира прехвърлям всичко в нея. Ако се повтори ситуацията с ETH форка, няма да се загуби почти нищо тук. Там обаче и главните девелопъри и 90% от обществото го искаха този форк, а тук нещата изглежда ще са много по-болезнени. 

2. Switch to ETH - Тук нещата изглеждат много по-добре. Дори да има форк, мисля, че ще мине доста лесно. Обществото е единно, и всички вярват на фондацията която им докара толкова профит тази година. Очаквам паниката в BTC през следващите месеци да надуе цената на ETH още повече. На Consensus 2017 всички говореха за ICO и очаквам скоро и mаinstream компании да се пробват. Негативното е, че и там скоро ще усетят scaling проблема, и то много по-лошо от BTC защото ще блокира голяма част от приложенията на смарт контрактите.  

3. Switch to something else (LTC) - Скучно, но може би не лош вариант за няколко месеца?

4. Switch to USD - Най-скучно, и едва ли е за препоръчване

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако едно нещо може да се децентрализира, то ще се децентрализира /закон на интернет/. Наред са парите. Децентрализацията за мен е най-важния избор в дългосрочен план и слава богу не са малко тези, които са го осъзнали.

Рипъл не се вписва в тази естествена закономерност. Няма значение цената. Хората откога чакат да тръгне нагоре за да направят биткойни от това? Зад рипъл стои само това и нищо друго - пряко засягащо повечето хора. И да задмине биткойн по цена голям праз. 

Другото е по-интересно - "планиран" хардфорк (Ethereum). Данчо беше прав едно време като забеляза как се претупват набързо хардфорковете на етереум като семки на мач. Работата стана ясна - когато един човек реши, че трябва да стане нещо, всичко кляка тихо и след два дни все едно нищо не е било. Вчера се натъкнах на много любопитно мнение в туитър, относно етер:

The #Ethereum Enterprise Alliance is using a private fork. No relation to $ETH.
Like investing in unicycles bc Wall St uses bike messengers

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно колега.Виж провери за "японски банки и рипъл" новина близо отпреди 3 месеца точно когато беше 0.006 $ ако не се лъжа.И след тази новина (която и аз пропуснах за съжаление) рипъла направи +3400%

Самия факт че не се срути от върха и да падне пак до 0.006$ е доста красноречив ! 

Аз точно това имам предвид. Рипъл няма отношение към децентрализираните пари. Не казвам, че рипъл е нещо несериозно. Просто е несъизмеримо и несъпоставимо с основните ценности, които са създали крипто парите. 

Едит: Виж ако някой ден се събудим с новината, че с рипъл вече може да се пие кафе в близкия мол ... това ще е сериозна работа и ще се запитам дали пък това не е провала на свободните пари. Може и да си продам личния пенсионен фонд в poloniex :)  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря си с много хора, току-що хванали треската на крипто валутите - всички купуват етери само защото смятат, че етера е новия биткойн и както биткойн е сега 2000$, така и етера щял да стане $2000...

А това че вече има 100 млн етера срещу само 17-18 млн биткойна, че няма лимит на етерите, че предстоят няколко сериозни форка в етериум, които дори теоретически са спорни, никой няма как да разбере...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав. Очертава се балон, но кога ще се пукне не мога да прогнозирам. Виждам , че Данчо е в екстаз, но аз стоя далеч. Радвам се на добро миньорство, но всичкото етн се обръща. Така  че ако искат още 2 години да го надуват... няма лошо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове