Jump to content
hash.bg - биткойн форум
crpman

Ethereum mining pc

Recommended Posts

Здравейте приятели. Обмислям една конфигурация с 6х RX 580 за копане на Етериум, защото гледам, че в момента тази крипто валута набира доста сила. Идеята ми е дали ще може да обсъдим някакви съвети относно настройване и тн. и до колко смятате, че си струва това, което мисля да правя.

Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една дума струва си, само ,че има един проблем НЯМА КАРТИ.

Ако си намерил  и искаш да споделиш от къде ще ту бъда благодарен :)

За настройките мисля,че има видео клипове в  youtube в които всичко е показано стъпка по стъпка  

.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм 100% сигурен , но до няколко дни ще имам повече информация. То разбира се ако правилно разсъждавам винаги може от Етериум да се преместя и да копам друга валута нали така? Исках също така да питам какво ви е мнението за ethos - http://ethosdistro.com/- надявам се да не се изтълкува като някаква реклама...просто питам.

Имам и още няколко въпроса...да кажем, че си струва да се копае с RX 580 - има ли голяма разлика от производител до производител...гледах, че е хубаво да са с 2 или 3 перки, но друго не знам...понеже съм гледал и че се флашва биоса за повече копане дали на картите на определен производител може по-добре/по-лесно/по-безпроблемно да се флашне биоса?

Също така искам да питам и за дънните платки...гледам, че има няколко вида дънни платки на няколко производителя примерно - Асус, Асрок, Биостар ... някакъв коментар ще може ли тук дали една е по-добра от друга и защо? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към края на годината копането на Етериум  ще приключи на 75%  минава proof of stake. 

Но има и други валути , нампример Zcash. 

Към момента всички ползват серията RX за това защото са най-оптимални от към цена,разход на енергия и проиводителност.

Перките имат значение за охлаждането ако са по-малко слагаш  допълнителни вентилатори, климатици и т.н.т ако е нужно. 

За дъната, стига да поддържат работата на 6 карти едновременно мисля, че няма значение прозиводителя , от който и прозиводител да са щом поддържат 6 карти ще са от най-висок клас. Но все пак може да видиш кое е най-ползванто и да вземеш него. 

Нямам опит с  ethos.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли малко повече инфо относно: "Към края на годината копането на Етериум  ще приключи на 75%  минава proof of stake." щото аз самия термин proof of stake(POS) прочетох какво значи уж, но като цяло ако може да обясниш това, което каза защото не съм сигурен дали съм те разбрал напълно. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки чул недочул тръгва да копае с карти , а си няма и идея как да започне. Използвай google и там ще намериш всичко. Тези неща са коментирани много пъти , а дори си има и форум за копаене на български (не е тук). Както ми каза веднъж Данчо направо си дай IBAN и да ти превеждаме пари там за да не се мъчиш   :) По добре е да се купят готови етери и чакай цената да се качи щом не разбираш нищо от копане. Аз ако бях си купил етери с парите за картите сега щях да имам 6 пъти повече пари от колкото съм изкопал за половин година. Съвсем сериозно го казвам , че който няма идея по добре да си купи готови и да почака малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би си прав, но дори и да не разбирам много от копане и да имам само някакви основни познания какво пречи да се интересувам и уча...нали всеки е почнал от някъде?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти спестя много месеци мъки и загуби само с няколко съвета.

1. Ползвай Windows 10 HOME 64bit

2. Ползвай MSI Afterburner

3. Ползвай Claymore каквото и да копаеш

4. Ползвай само УСБ кабели 006с

5. Ползвай само GOLD и нагоре захранвания

6. С предимство търси Sapphire карти

7. По добре инвестирай в готови етери и не се занимавай с копане :)

Късмет от мен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Claymore бях чел/гледал някъде..не беше ли нещо свързано с dual miningb или как беше там. Относно инвестирането да си купя Ether и ма мен ми звучи принципно добра идея, но ако се вземе rig за копане дори и Ether в даден момент да се окаже не толкова изгоден нали все пак ще може и други валути да се копат та от тази гледна точка съм се насочил към машинка вместо да купя eth.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nvida пускат преработени карти специално за копаене, предполагам ще бъдат и с готов софтуер за лесно инсталиране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да аз четох това за Нвидиа, че май съвсем скоро трябва да ги пуснат и ще са на изгодни цени, което по принцип е привлекателно, но минуса е , че идват с 90 дни гаранция и после нямат продаваемост май ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вие иначе кой Pool бихте препоръчали за начинаещ защото един приятел ми обеснява в момента , че един вид скороста с която копат видео картите нямала чак такова значение ако в пула имало много големи риби можело и нищо да не генерирам или нещо от този сорт?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

StanchoBS - в този форум няма цензура - в https://bitcoinbg.eu/forum/има много инфо на български на тема копаене...

И аз исках да го пратя там да прочете, но не исках да правя реклама на друг форум за това и не написах името.

А вие иначе кой Pool бихте препоръчали за начинаещ защото един приятел ми обеснява в момента , че един вид скороста с която копат видео картите нямала чак такова значение ако в пула имало много големи риби можело и нищо да не генерирам или нещо от този сорт?

Аз съм доволен от еthermine.org

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове, намерих на 1 място rx580 и rx570 карти като ми казаха, че до няколко дни трябва да имат наличности, но свършвали прекалено бързо и сигурно днес-утре ще решиме с моя човек дали ще взимаме(дали ще пробваме да вземем) или ще почакаме още малко.

По принцип мога да ви пусна линк от къде съм ги намерил, но не съм сигурен дали няма да се изтълкува като спам затова ако искате ми пишете на ЛС да ви пратя линка към сайта...да сме сигурни, че няма да нарушим правилата на форума! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагаме изграждане, инсталиране и поддръжка на системи за добив на крипто валути. Изграждаме цялостни решения за мининг. Различни варианти, изпълнения според търсенето. Инсталация на най-доходоносния за момента софтуер. Оптимизация и настройки за оптимална и безпроблемна работа. Предлагаме частична или цялостна поддръжка на машини. Индивидуални оферти.
Предлагаме различни компоненти - Видео карти, Процесори, Дънни платки, Захранващи блокове и всичко необходимо за изграждане на системи за мининг.
Ниски цени, Фактури, Сигурни гаранции.

За запитвания пишете на лично съобщение или се свържете с нас на телефон: 0877992012

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копаенето напоследък доста нашумя. С което се появиха доста тарикати и много разбирачи. Ако си на ясно с как работи копаенето и имаш прости познания за компютри може да си докараш доста добри парички. 
Аз лично от експеримент  си купих една готова машина. След като набрах опит си  накупих части от mining-bg.com , като хората от магазина ми предложиха да го сглобят и конфигурират. Бях доста скиптичен, но се оказаха много коректни и точни. Направиха всичко от край до край . Третият ми риг беше с части от друг магазин и хората отново ми го сглобиха и конфигурираха. Много са точни със сроковете, правят всичко с мерак и ако има проблеми помагат. 

Но като цяло трябва да си направиш една средна сметка  и да видиш каква инвестиция си готов да направиш. Смятам че трудно и скъпо би било намирането на rx580, бих препоръчал да си вземеш карти , които са по-лесни за намиране.

Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички които препоръчват да не се копае!! 

От личен опит: най-добрата платка като цена и производителност и като възможност за оверклок е Сапфир RX 580 4 G

В момента вече 2 месец ми работи машината - 6 карти, win10 ( голяма боза но няма как, сега тествам на мина на линукс)

Три версий на драйвери един след друг  плюс специален AMD пач за биоса на картите.

Саморъчно програмиран  и флашнат биос на платките,   работят абсолютно стабилно на 28-28.4 Mh/s за етериуми.

С Claymore 10.2  мисля , програмата за копане с два алгоритъма прави в момента давам директно данните от пуловете:

Етеруим-> 0.68 на месец x 710 $= 482 $

LBRY Credits -> 9  бройки на  ден = 270x0.62=167 $ 

това е по цени на криптомаркета сега

или 669 $ брутно, хайде около 5- 10 % такси и други разходи по обръщането им във фиатни пари ( левове да кажем)

603 $ минус 130 лв ток= около 864 лв. чисти пари на месец.

Това е с инвестиция около 5000 лв.

консумация на енергия:

Само Етеруиуми -> 90-95 вата ( на видео карта)

двата алгоритъма-> 128-132 вата ( на видео на карта)

Общо консумация с двата алгоритъма е около 1-1.1 киловата на час, това ми е по сметката за тока

Ако някой не вярва мога да му покажа това на живо в София, нека ми пише на vaabox@abv.bg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеш и не мислиш:(

Колко вида карти 4хх/5хх си тествал че да твърдиш коя е най-добрата?

В кой живот ще продадеш етер на цени от криптомаркета?

Защо реши ще 2 месеца е голям семпъл?

И накрая да ти кажа че картите за които говориш копаят със 30+ и за 6 карти със нормално захранване консумацията е около 800вата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6/17/2017 at 18:54, Anitoo написа:

С една дума струва си, само ,че има един проблем НЯМА КАРТИ.

Ако си намерил  и искаш да споделиш от къде ще ту бъда благодарен :)

За настройките мисля,че има видео клипове в  youtube в които всичко е показано стъпка по стъпка  

.

Здравейте, тези карти от промоция стават ли за нещо?
https://www.promocia.com/mining

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някой по-евтин доставчик, който ги имат на склад. Тия хипстъри им звънях и ги имат на склад. Ако ми помогнете да намеря нещо по-евтино ще съм много благодарен, за съжаление удрям на камък от доста време. На мен също не ми се дават излишни пари. Мислех вариант от чужбина, но и там е трудно. Идеи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване