Jump to content
hash.bg - биткойн форум
Tronald Dump

Как се осчетоводява плащане с биткойн между фирми

Recommended Posts

преди 9 дни английски клиенти са ни превели пари по банков път, които изчезнаха.. и сега се надявам тяхното счети да благоволи да отиде и да вземе суифт-а и да ги пратя на банката ми да търсят парите.

и се ядосах и се замислих че ако ми бяха платили в биткойн, отдавна щях да съм си получил парите.

искам фирмата ми да започне да приема плащания в биткойн.

как се осчетоводява това плащане от страна на английските ми клиенти и от страна на моята бг фирма?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем да ти се плати с биткойн, по същия начин по който осчетоводяваш плащане с долари например...

Вижте за пример mall-bg например, на които можеш да платиш с биткойн и ще видиш фактурата им :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добра идея да погледна фактура, защото ми трябва конкретен пример какво пише на фактурата (а пък после как се завежда отделно трябва да видя) (и като ги продам биткойните на крипто бг после какво трябва да пиша)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добра идея да погледна фактура, защото ми трябва конкретен пример какво пише на фактурата

Ще съм ти благодарен, да споделиш тук, как стоят нещата, като имаш повече инфо, и проиграеш първите си фирмени сделки  ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може да е и обикновена фактура, изразена в лева...

По принцип фактурата няма общо с плащането

Счетоводството трябва да знае как да го отрази.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, трябва да се направи фирмен портфейл, от там вече това ще се осчетоводява като банкова сметка, мисля, че могат да се извадят извлечения за движението на парите в портфейла.

На фактурата обикновено има само 2 варианта, "в брой" и "по банка", ако е така, по-правилно ми се струва да се отметне "по банка".

Фактурите задължително се пишат на български и в лева, ако доставчика желае може да представи и друг вариант допълнително. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем на фактурата да се замени "в брой" или "по банка" да пише "с биткойн"

Счетоводителят трябва да открие счетоводна сметка за биткойните и да ги води.

Добра идея ще е да помоля нашия счетоводител да напише подробна статия за осчетоводяването на такива сделки както и упътване за попълване на годишна данъчна декларация..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ще бъде невероятно полезно. в момента абсолютно нищо не се разбира от вялите отговори по темата но една статия обяснено като за малоумни ще бъде невероятно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове