Jump to content
hash.bg - биткойн форум
  • 0
rippleche

Портфейл за ripple

Въпрос

Добър ден на всички във форума. От скоро чета за криптовалутите и имам страшно много въпроси, но някой сигурно за вас са доста глупави и моля да бъда извинена. Понеже гледам биткойна доста се развива, но в момента вече не ми е по джоба доста се качи. Та загледах се към рипъла като конкурент на биткойна в бъдещето. Та какво мислите за рипъла има ли бъдеще ? Какъв портфейл ще ми предложите за рипъл ? Видях в сайта доста обяснения за jaxx ама не съм се регистрирал, но има ли ripple. И последния ми въпрос е относно портфейлите. Ако си направя портфейл примерно в битстамп или jaxx и купя рипъл. Някой може ли да ми прати от единия портфейл биткойн в друг портфейл или трябва да сме в един и същи портфейл ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Най-добрия wallet за ripple според мен е Ledger Nano S - хардуерен, но в момента няма налични бройки. Аз мисля да поръчам скоро, мисля че септември пишеше, че ще го доставят. Иначе ни бих се предоверявал на ripple, защото 70% от коините се притежават от банките, което на практика я прави централизирана валута. Иначе е интересна идея, работеща и прилагана от все повече световни банки, но не вярвам да достигне някакви висини. Планирани са да бъдат изкопани около 100 млрд. коина. Аз не бих го сложил в графата конкурент на биткойна, но пък се отличава с малка волатилност, което в някои случаи е добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Да сега го проверявам, но с този Ledger Nano S гледам, че някой го използват за bitcoin, ethereum ... това означава ли, че само за 1 криптовалута може да се използва, а не за всички едновременно? И това за протфейлите... от един портфейл на друг може ли да се праща криптовалута. Като пример от банка А до банка Б ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Може да имаш от всички валути - това е и удобството, вместо да инсталираш 10 портфейла имаш един, в който държиш всичко. Е... ако го изгубиш е лошо  :D  Иначе може да пращаш разбира се, и към други портфейли, и към сайтове за търговия с криптовалути.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Най-добре не купувай ripple

Какво означава, че биткойн не ти е по джоба? Можеш да си купиш бтс за 100 лв ако искаш.

Единствените валути с по-сигурно бъдеще са бтс и етериум. Всичко друго е спекулация, дали съответната валута ще намери приложение или не. За рипъл е почти сигурно, че няма да я бъде. Ето една статия по въпроса:

Ripple's XRP: Giving the Third-Largest Cryptocurrency a Second Look

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Рипъл мина. Не зная дали ще има нова помпа, но тази през последните няколко месеца беше чакана от много хора само и единствено за да направят повече биткойни. 

А за портфейлите. Определено няма да сгрешиш с хардуерен портфейл. Само че го разучи внимателно. Не е трудно за разбиране, но в крайна сметка трябва да използваш и въображението си, защото трябва да се пазят не само флашката ... тя дори не е толкова важна, колкото думите/достъпа за възстановяването на портфейла в случай на загуба (кражба, пожар, глупост и т.н.).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Чак пък да не купува рипъл, абсолютно всяка монета се движи от новините които генерира и спекулата покрай тях. Все едно пък биткойна е с по-ясно бъдеще с всичките му драми и манипулации или пък етера с безбройните ICO-та и дъмпа на цената покрай тях. Аз си купих доволно количество рипъл още докато беше на половин цент и го разиграх, така че нека всеки да си преценява.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Добре защо етериума е безлимитен така да го кажа, а рипъла е 100 милиарда ли колко е и не може да му стсне конкурентен с какво се различават?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Добре защо етериума е безлимитен така да го кажа, а рипъла е 100 милиарда ли колко е и не може да му стсне конкурентен с какво се различават?

Защото са фундаментално различни. Както са биткойн и етереум. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Абе анонимност навсякъде ама тр си пратя снимки за верификацив ... лични карти ... адреси ... номер на липната карта ... и майчиното мляко

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове